Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Nowy dwumiesięcznik "Szosa"

Nowy dwumiesięcznik "Szosa"

Data: 2015-02-26
Źródło: Informacja prasowa

Coraz więcej osób w Polsce odkrywa kolarstwo szosowe jako swą nową pasję. Nie sposób też przejść obojętnie obok zdobycia tytułu mistrza świata przez Michała Kwiatkowskiego czy zwycięstwa Rafała Majki w Tour de Pologne. To wszystko skłoniło grupę dziennikarzy do stworzenia czasopisma poświęconego szosowej odmianie kolarstwa.

(full) -szosa_1.jpg

– Podejmujemy wyzwanie stworzenia pisma przeznaczonego dla szerokiej grupy odbiorców, którzy identyfikują się z kolarstwem szosowym i powstającą wokół niego kulturą. To absolutna nowość na polskim rynku wydawniczym. Nadchodzący sezon wydaje się być najodpowiedniejszym momentem na taką premierę. – mówi Borys Aleksy, redaktor naczelny i pomysłodawca projektu, wcześniej, podobnie jak reszta zespołu redakcyjnego, związany z Magazynem Rowerowym.

– Kolarstwo szosowe pociąga nie tylko przez swą dynamikę, prędkość i heroiczny etos. Jest też dyscypliną niezwykle elegancką, której należy się odpowiednia oprawa. Głównym celem przyświecającym naszej pracy nad „SZOSĄ” jest więc osiągnięcie jak najlepszej jakości, zarówno pod względem merytorycznym, jak i estetycznym. Kładziemy wyjątkowy nacisk na dobór materiałów i estetykę projektu graficznego. Przede wszystkim jednak – współpracujemy z najlepszymi autorami i fotografami w branży – dodaje. Wizerunek nowego tytułu ma wzmocnić również ścisła współpraca z Michałem Gołasiem oraz Grzegorzem Dziadowcem, twórcą Veloartu, którzy są współzałożycielami projektu.

Misją nowej redakcji jest stworzenie czasopisma kompleksowo traktującego o kolarstwie szosowym i będącego dla czytelników przede wszystkim źródłem inspiracji w rozwijaniu ich pasji. Wynika stąd planowana duża liczba reportaży, wywiadów i opisów zapierających dech w piersiach tras. Nie zabraknie też jednak testów i artykułów poradnikowych.

"SZOSA" będzie dwumiesięcznikiem o objętości 132 stron, wydawanym w nakładzie ok. 10 tys. egzemplarzy. Oprócz papierowego wydania, czasopismo dostępne będzie także w wersji elektronicznej na tablety i smartfony.
Pierwszy numer "SZOSY" pojawi się w marcu. Więcej informacji o projekcie znajdziecie na stronie internetowej www.magazynszosa.pl.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!