Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Nowy oficer rowerowy w Zielonej Górze

Nowy oficer rowerowy w Zielonej Górze

Data: 2012-04-18
Źródło: Informacja własna

Nowym oficerem rowerowym w Zielonej Górze został Paweł Urbański - dyrektor Departamentu Inwestycji i Zarządzania Drogami.

Na początku 2012 roku Wydział Inwestycji i Biuro Zarządzania Drogami Zielonej Góry połączyły się i oficer rowerowy ma być wybierany z grona urzędników. Pojawił się także kolejny wymóg na to stanowisko: oficer rowerowy musi posiadać wykształcenie inżynierskie o specjalności budowa dróg i mostów.

Od początku 2011 do 2012 roku roku stanowisko oficera rowerowego w Zielonej Górze piastował Maciej Porębski (ur. 1984 r., absolwent inżynierii ochrony środowiska na Uniwersytecie Zielonogórskim, wcześniej pracownik Ogrodu Botanicznego) ze Stowarzyszenia Rowerem do Przodu. Zastąpił on Macieja Stadniczuka (z tego samego stowarzyszenia) - pierwszego oficera w Zielonej Górze, który swoja funkcje sprawował przez 6 miesięcy (od 21 maja 2010 roku). Głównymi zasługami poprzednika jest uruchomienie patroli policji na jednośladach, dopuszczenie jazdy rowerami po parkach, oznakowanie przejazdów rowerowych na czerwono, postawienie 80 stojaków rowerowych w centrum oraz idea wprowadzenia kontrapasów rowerowych.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!