Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Nowy rower Orbea Avant 2014

Nowy rower Orbea Avant 2014

Data: 2013-06-21
Źródło: Informacja własna

Orbea Avant 2014Orbea przedstawia nowy rower szosowy Avant 2014. Rama została wykonana z włókna węglowego i jest kompatybilna z hamulcami tarczowymi lub szczękowymi oraz przerzutkami mechanicznymi oraz elektronicznymi. Nowy Orbea Avant będzie dostępny w 7 rozmiarach.

W nowym rowerze zastosowano wciskany suport i taperowaną główkę sterową. Ruchomy hak pasuje do piast zarówno 130mm jak i 135mm, tak więc dobór kół nie powinien stanowić problemu. A i oczywiście wyróżnia go oryginalny i niepowtarzalny Orbea Design (w 3 różnych malowaniach).

Orbea Avant 2014Orbea Avant to model stworzony dla pasjonatów kolarstwa szosowego. Ponadto projekt z założenia od samego początku opierał się na najnowszej rewolucji w szosie – hamulcach tarczowych.

Szeroki wybór rozmiarów (47, 49, 51, 53, 55, 57 i 60) pozwoli każdemu mężczyźnie i kobiecie na idealny dobór. W zależności od rozmiaru roweru, Orbea Avant może mieć dwie różne wersje widelca w celu zapewnienia swojemu użytkownikowi jak najlepszej jakości jazdy. Najmniejsze rozmiary (47, 49 i 51cm) wyposażone są w widełki 53mm, a większe rozmiary w widełki 43cm.

W ten sposób Orbea zapewnia prawidłową geometrię i niezawodność w trakcie kierowania. Orbea Avant został zbudowany w technologii Carbon Monocoque. Ten proces konstrukcyjny pozwala na stworzenie ramy w jednym kawałku unikając łączenia ze sobą oddzielnych części. Dzięki temu Carbon Monocoque gwarantuje najlepszą wydajność, niską wagę oraz trwałość. W ten sposób Orbea oferuje swoim użytkownikom dożywotnią gwarancję na każdą ramę.

Opcjonalnie można tak wyposażyć go w błotniki oraz bagażnik. Opony mogą mieć nawet do 28mm szerokości.

Nazwa roweru pochodzi od wyścigu Pax Avant, organizowanego na pamiątkę historii, która zdarzyła się blisko 650 lat temu. 

Orbea Avant 2014W 1375 roku mieszkańcy dwóch dolin w Pirenejach – Doliny Roncal w regionie Nawarra, w Hiszpanii oraz Doliny Baretous, znajdującej się po francuskiej stronie, po wielu sporach o granice tych sąsiednich terytoriów zawarli pokój. Lokalni urzędnicy w końcu doszli do porozumienia, zgodnie z którym Galowie mieli corocznie oddawać trzy krowy do Nawarra.

Ta tradycja nadal jest obchodzona co roku w lipcu. W przedsięwzięciu biorą udział politycy oraz mieszkańcy każdej z dolin. Podobnie jak w poprzednich latach wybiera się trzy zwierzęta. Ten czyn wyrażany jest w słowach „Pax Avant” ( Niech nastanie pokój ).

Orbea organizuje rowerowy „tour” przez oba malownicze terytoria w Pirenejach. „Pax Avant” to dwie trasy: pierwsza wyprawa to 124 km, a druga dłuższa to 211 km. Krótsza trasa obejmuje mityczne miejsca takie jak Laza, Orhy, Lie Col, Col de Labays i inne. Naszym celem są niezapomniane wrażenia oraz kontakt z naturą. Krótsza trasa jest intensywna i piękna.

Dłuższa trasa przebiega przez wiele tych samych miejsc co krótsza, ale stanowi większe wyzwanie i możliwe, że oferuje bardziej imponujące widoki z korony w Pirenejach. Trasa prowadzi przez takie miejsca jak Laza, Orhy, Bagargui, Issarbe, Loe Col i inne.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!