Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Turystyka > Otwarcie systemu tras rowerowych w Olsztynie pod patronatem Kross

Otwarcie systemu tras rowerowych w Olsztynie pod patronatem Kross

Data: 2010-08-06
Źródło: Informacja własna

1 sierpnia na ulicy leśnej, koło jeziora długiego w Olsztynie, miało miejsce uroczyste otwarcie nowych tras rowerowych. Cała impreza odbyła się pod patronatem Kross.

Projekt powstał z inicjatywy Zarządu Zieleni Miejskiej w Olsztynie wraz z rowerzystami z Warmińskiego Klubu Rowerowego FAN. Dzięki niemu stworzono trasy o 4 stopniach trudności, a mianowicie: rodzinną, cross country, enduro i extreme, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie. Ważnym elementem, wyróżniającym nowe ścieżki jest ich oznaczenie tablicami informacyjnymi i piktogramami na drzewach oraz specjalnymi słupkami na skrzyżowaniach dróg.

Piękna pogoda i perspektywa wspólnego przejazdu zgromadziły pokaźną grupę zapalonych rowerzystów, która chwilę po godzinie 12 wyruszyła na „podbój” nowych szlaków. Warto podkreślić, że część z nich jechała na naszych rowerach testowych, które udostępniliśmy im specjalnie na tą imprezę.

Jako że nie samą jazdą człowiek żyje, po przejeździe na uczestników czekał grill, losowanie nagród i mini-zawody na pumptracku, w których nagrodami były gadżety Kross i wejściówki do parku linowego. Cieszy niezmiernie fakt, że nasze rowery Crime 3, Big Wheel i Sign DS cieszyły się olbrzymim powodzeniem i były wręcz rozchwytywane!

Widząc uśmiechniętych ludzi jeżdżących na rowerach i wspólnie spędzających czas ma się wrażenie, że właśnie ta forma spędzania czasu jest szczególnie atrakcyjna i warto w przyszłości wspierać takie wydarzenia!

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!