Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Policja w berlinie konfiskuje ostre koła !

Policja w berlinie konfiskuje ostre koła !

Data: 2009-07-11
Źródło: Informacja własna

Jak donosi serwis TheLocal.de Policja z Berlina konfiskuje rowery z tzw ostrym kołem. Powodem jest zagrożenie jakie stwarzaja dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

W rowerach z tak zwanym ostrym kołem pedały są na sztywno połączone poprzez łańcuch i zębatkę z tylnym kołem. Brak wolnobiegu powoduje, że rowerzysta nie może przestać pedałowac. Jednoślady tego typu są szczególnie popularne wśród kurierów rowerowych. Za ich stosowanie przemawia szybkość (niejako wymuszona przez brak wolnego biegu) oraz duża prostota (brak dodatkowych przerzutek, mechanizmów zapadkowych). Posiadacze takich rowerów tworzą subkulturę w której najwyższym stopniem wtajemniczenia jest posiadanie i używanie rowerów bez hamulców. Jak twierdzą kurierzy takim rowerem jeździ sie po prostu szybciej - co ma znaczenie w ich pracy. W razie czego zawsze możemy zahamować naciskając na pedały i tym samym zwalniając. tylne koło - argumentują. W ekstremalnych przypadkach można zawsze się ratować naciskając nogą na przednią oponę.

Policja berlińska uznała, że jazda na tego typu rowerach jest niebezpieczna i od lipca zacznie intensywne kontrole. Każdy, kto zostanie przyłapany na jeździe rowerem z ostrym kołem bez hamulców, zapłaci mandat w wysokości 80 euro i zarobi 3 punkty karne. Odzyska swój jednoślad, o ile obieca, że będą w nim zamontowane dodatkowe hamulce.

Jak mówi Rainer Paetsch z berlińskiej drogówki efektem akcji ma być zmniejszenie się mody na używanie rowerów z ostrym kołem.

Żródło »
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!