Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Turystyka > Powiat toruński. Jest wybrany projektant szlaków dla rowerzystów

Powiat toruński. Jest wybrany projektant szlaków dla rowerzystów

Data: 2009-04-18
Źródło: pomorska.pl

Jest już projektant dwóch z czterech nowych dróg rowerowych, które powstaną na terenie powiatu toruńskiego.

To duże przedsięwzięcie warte według ostatnich szacunków 32 mln zł, zamiast wcześniej planowanych 24 mln. zł.

Budowa bezpiecznych dróg rowerowych ma rozpocząć się w przyszłym roku. Na całą inwestycję starostwo ma otrzymać w ramach inwestycji kluczowych dla naszego województwa z Regionalnego Programu Operacyjnego sumę 3,66 mln euro. Resztę będzie musiało dołożyć starostwo, gminy przez które przebiegać będą trasy oraz zarządcy dróg, z których znikną rowerzyści.

Na cztery części

Na razie został rozstrzygnięty konkurs na opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej nowych szlaków. Cały projekt został podzielony na cztery części. Każde zadanie to jedna droga rowerowa.

Pierwsza trasa dla cyklistów to odcinek Złotoria - Osiek, drugi szlak - Przysiek - Skłudzewo, trzeci obejmuje trasę - Toruń -Unisław ostatni szlak biec będzie z Torunia do Chełmży z odgałęzieniem do Kamionek Małych. Łącznie na terenie powiatu toruńskiego powstanie blisko 100 km. nowych dróg rowerowych.

Z pięciu chętnych

- Do przetargu na opracowanie dokumentacji stanęło pięciu zainteresowanych, zaproponowali oni kwoty od 900 tys. zł. do 2,8 mln zł - mówi Mirosław Graczyk, starosta toruński. - Podzieliliśmy dokumentację na części, bo stan zaawansowania prac na planowanych szlakach jest różny.

Czytaj dalej na stronach pomorska.pl
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!