Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Turystyka > Powstanie ścieżka rowerowa w Dolinie Baryczy

Powstanie ścieżka rowerowa w Dolinie Baryczy

Data: 2009-07-21
Źródło: glosmilicza.pl

Jak donosi Głos Milicza na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej 9 lipca miliccy radni wprowadzili do Wieloletniego Programu Inwestycyjnego Gminy Milicz budowę ścieżki rowerowej w Dolinie Baryczy trasą dawnej kolejki wąskotorowej. Zapis ten stanowi wymóg przy ubieganiu się o unijne dofinansowanie tego przedsięwzięcia.

Ścieżka rowerowa trasą daw-nej kolejki wąskotorowej powstać ma wspólnymi siłami Powiatu Milickiego i Gminy Milicz. Koszt jej budowy wraz z elementami tzw. małej architektury turystycznej szacowany jest na 8 mln zł. Oba samorządy sfinansować mają tę inwestycję po połowie (po 4 mln zł), przy wydatnym udziale pieniędzy pozyskanych ze środków unijnych. Z wnioskiem o unijne dofinansowanie występuje Powiat Milicki, który do 15 lipca miał czas na złożenie kompletu dokumentacji. A jednym z wymaganych dokumentów jest uaktualniony o budowę ścieżki rowerowej Wieloletni Program Inwestycyjny Gminy Milicz na lata 2009-2011.

Ścieżka rowerowa trasą dawnej kolejki wąskotorowej powstać ma do 2011 roku. Na ten cel oba samorządy wydadzą po 1 mln 200 tys. zł (30 proc. wartości inwestycji). Pozostała kwota – czyli 5 mln 600 tys. zł – stanowić ma unijną dotację. W tym roku gmina Milicz wyda na ten cel 25,3 tys. zł, z czego tylko 7,6 tys. zł pochodzić będzie z gminnej kasy. W 2010 r. gmina planuje przeznaczyć na inwestycję prawie 2 mln 371 tys. zł, z czego około 1 mln 660 tys. zł stanowić ma dotację z Unii. Natomiast w 2011 r. na budowę ścieżki rowerowej przewidziano kwotę około 1 mln 604 tys. zł, z czego 481 tys. zł pochodzić będzie z budżetu gminy, a 1 mln 123 tys. zł z unijnej dotacji.

Czytaj dalej na stronach glosmilicza.pl
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!