Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Rowerowa autostrada połączy województwa wschodniej Polski

Rowerowa autostrada połączy województwa wschodniej Polski

Data: 2010-09-29
Źródło: dziennik wschodni

Tego jeszcze nie było. Wzdłuż wschodnich województw naszego kraju powstanie imponująca trasa rowerowa już teraz nazywana przez niektórych autostradą. Będzie liczyła ponad 1,4 tys. km, z czego znaczna część poprowadzi przez Lubelszczyznę.

Rowerowy trakt połączy województwa warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie. Szczegółowy przebieg magistrali nie jest jeszcze znany, jednak wiadomo, że na Lubelszczyźnie trasa będzie przecinać Józefów, Krasnystaw, Chełm, Włodawę i Terespol.

W ramach przedsięwzięcia powstanie nie tylko trasa rowerowa łącząca kluczowe z punktu widzenia ruchu rowerowego miejsca (m.in.: dworce kolejowe i autobusowe, parkingi, atrakcje turystyczne, krajobrazowe oraz kulturowe), ale także towarzysząca jej infrastruktura, czyli m.in. stojaki na rowery oraz wiaty postojowe i widokowe.

Zrealizowanie tego olbrzymiego przedsięwzięcia pochłonie tylko w skali naszego województwa około 11,5 mln euro. Część z tych pieniędzy dołożą samorządy, przez które wiódł będzie rowerowy trakt.

Czytaj dalej na stronach dziennik wschodni
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!