Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Składak studenta

Składak studenta

Data: 2009-11-07
Źródło: Informacja własna

Dwudziestoczteroletni student z Londynu - Dominic Hargreaves skonstruował rower, który możemy złożyć do wielkości... rowerowego koła. Konstruktor podszedł do problemu zupełnie inaczej niż renomowane i duże firmy specjalizujące się w tego typu rowerach (Dahon, Brompton) i zaprojektował specjalną ramę łamaną w kilku miejscach za pomocą zawiasów. Całość można złożyć w 20 sekund, a rozmiar po złożeniu nie przekracza wymiarów koła 26 cali. na długość i wysokość oraz około 30 cm na głębokość. Przemyślana także została sprawa transportu po złożeniu - dzięki wysuniętej części kierownicy składaka możemy transportować jak walizkę na kółkach.

Jak na razie pokazano tylko prototyp roweru, w którym do rozwiązania został problem przekazania napędu - albo za pomocą łańcucha, albo za pomocą wału kardana. Ze względu na sposób składania w obu przypadkach trudno będzie rozwiązać tą kwestię.

Wynalazek pomysłowego studenta został już nominowany do prestiżowej nagrody Jamesa Dysona w kategorii innowacje, gdzie można wygrać 10 000 funtów.

Strona WWW studenta »

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!