Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Hummingbird - najlżejszy składak świata

Hummingbird - najlżejszy składak świata

Data: 2015-11-30
Źródło: Informacja własna

Od kilku lat rowery składane stają się coraz popularniejszym środkiem transportu z zatłoczonych miastach. Dzięki ich konstrukcji w szybki i prosty sposób można zmniejszyć rozmiar tak aby wziąć rower w rękę jak teczkę. Szczególnie jeśli waży tylko 6,5 kg.

Hummingbird

Na portalu finansowania społecznościowego Kikstarter pojawił się ciekawy projekt, według twórców, najlżejszego na świecie roweru składanego.

Hummingbird

Pomysł na Hummingbird'a pojawił się gdy 23-letniego konstruktor Peter Craciun próbował kupić lekki rower składany, i okazało się, że nie mógł znaleźć takiego w sklepach. Podstawą konstrukcji jest rama wykonana z włókna węglowego, które jest trzy razy lżejsze od aluminium.

Dzięki temu udało się skonstruować składany rower o wadze 6,5 kg co jest wynikiem o 1,5 kg lepszym (a nie 3 kg, jak wspomina na swojej stronie konstruktor) od najlżejszego składaka obecnie na rynku, którym jest tytanowa odmiana Bromptona ważąca 8,1 kg i kosztująca około 2 300$.

Co ciekawe w marcu tego roku również na tym samym portalu ruszył projekt innego składanego roweru - Helix, wykonanego z tytanu i ważącego 9,5 kg, który będzie w sprzedaży od grudnia w cenie 1500$. 

Helix

Hummingbird został zaprojektowany i będzie w całości produkowany, z czego są dumni twórcy,  w Wielkiej Brytanii. Prototyp został wykonany w technice druku 3D.

Składak Hummingbird będzie oferowany w wersjach z 16" i 20" kołami w kolorach: żółtym, czerwonym, czarnym i naturalnym - z widocznymi włóknami karbonowymi.

Hummingbird

Przewidywana cena Hummingbird 'a wynosi 1500 funtów (ok 9000 zł) dla wersji single-speed (z jednym biegiem) oraz 1750 funtów (10.500 zł) dla wersji z 5 biegami. Niestety trochę drogo...

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

2015-11-30 09:46 anonim | Nie skakać!
Broń Boże jakieś nierówności! Jak widzę, wystarczy podskoczyć tylnym kołem i może sie złożyć!