Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Supermocna lampka przednia z pilotem

Supermocna lampka przednia z pilotem

Data: 2013-07-11
Źródło: Informacja własna

Nowozelandzki GloWorm oferuje nową, ultrajasną lampkę przednią z możliwością zamontowania na kasku.

Mocna lampka przednia GloWorm X2

GloWorm X2 jest doskonałym przykładem oddolnej inicjatywy społeczności rowerzystów. Przewijający się na forach rowerowych temat zapotrzebowania na mocną lampkę, z możliwością zamontowania na kasku zaowocował pojawieniem się zasilanej akumulatorem lampki, pozwalającej na bezpieczną jazdę w nocy.

Potężny strumień światła o wartości 1200 lumenów (co odpowiada natężeniu światła równym 111 luksów), zapewnia bardzo dobre oświetlenie trasy, nawet w egipskich ciemnościach. W zależności od potrzeb siła świecenia może być regulowana (4 dostępne wartości). Do zasilenia dwóch wysokowydajnych diod Cree XML U2, nowozelandzki producent wykorzystał litowo-jonowe ogniwo Panasonic o pojemności 5,8 Ah, które zapewnia 2,5 godziny pracy lampki (przy maksymalnej wydajności). Całość jest, rzecz jasna, całkowicie wodoodporna.

Mocna lampka przednia GloWorm X2 - komplet
Zestaw standardowy, poza lampką i akumulatorem zawiera adapter do montażu na kierownicy i kasku, przewód zasilający, ładowarkę oraz sprytny pilot, pozwalający w łatwy sposób zmieniać tryb świecenia lampki zamontowanej zarówno na kasku, jak i na kierownicy. Ponadto w komplecie otrzymujemy również sztywne etui oraz pasek z rzepem, umożliwiający montaż akumulatora pod górną rurą ramy roweru.
 
Kompletny zestaw waży 340g (masa samej "jednostki świecącej" wynosi 80g), co jest bardzo dobrym wynikiem, jak na tak mocną lampkę. Niestety za skutecznego pogromcę mroku trzeba słono zapłacić. Sugerowana cena GloWorm X2 wynosi 299 NZD (czyli około 750 zł).
Tomasz Olszak

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!