Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Imprezy > Święto rowerów w Warszawie

Święto rowerów w Warszawie

Data: 2013-03-29
Źródło: Informacja własna
Święto Rowerów w Warszawie - plakatJuż 6 i 7 kwietnia w Warszawie, w Centrum EXPO XXI, odbędzie się Święto Rowerów. To nowe wydarzenie o charakterze edukacyjnym, społecznym i rodzinnym związane jest z promocją miejskiej kultury rowerowej. Na odwiedzających czeka m.in. prowadzone przez policjantów Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego, pokazy akrobacji BMX oraz warsztaty poświęcone renowacji rowerów. Ambasada Danii zaprezentuje rozwiązania z Kopenhagi, która uznawana jest za "rowerowy raj".

Święto rowerów to nowa inicjatywa na warszawskiej mapie imprez społecznych, adresowana do wszystkich pasjonatów miejskiej kultury rowerowej. Podczas bezpłatnego wydarzenia zaplanowanego na 6 i 7 kwietnia w Centrum EXPO XXI, przy ul. Prądzyńskiego 12/14, odbędzie się szereg spotkań, konferencji, warsztatów i towarzyszących im atrakcji. Na odwiedzających czekają m.in. pokazy akrobacji wykonywanych przez zawodników ze ścisłej czołówki rowerowego freestyle’u, a także możliwość udziału w BmxCamp – jedynym w Polsce obozie dla osób pragnących rozpocząć swoją przygodę z rowerami BMX. W ramach imprezy dostępne będzie także Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego, w którym najmłodsi, pod okiem policjantów, będą mogli poznać podstawowe zasady prawidłowego poruszania się po drogach. Ważnym elementem promującym bezpieczeństwo rowerzystów będzie też prezentacja zasad udzielania pierwszej pomocy oraz inauguracja akcji społecznej „Bez kasku nie jadę!”.

– Chcemy promować kulturę rowerową, ale także stworzyć platformę dialogu między kierowcami samochodów, towarzyszącymi im codziennie na ulicach rowerzystami oraz projektantami przestrzeni miejskiej – powiedział Wojciech Wojewódzki, koordynator projektu. – Dlatego ważną częścią Święta Rowerów będą konferencje tematyczne. Podczas jednej z nich Ambasada Danii zaprezentuje rozwiązania infrastrukturalne zastosowane w Kopenhadze, która uznawana jest za jeden z wzorców "rowerowego raju" w Europie – dodaje Wojewódzki.

Święto Rowerów jest także doskonałą okazją do obejrzenia ciekawych modeli rowerów oraz zapoznania się z trendami panującymi na tym stale rozwijającym się rynku. Swoje najnowsze modele zaprezentują firmy takie jak Electra, Ferrini, Micano, Dahon czy Green Eco. Dzięki specjalistom z pracowni Jacobs Cycles będzie też można zobaczyć, jak przebiega proces renowacji oraz poznać praktyczne wskazówki pozwalające uatrakcyjnić wygląd roweru i zadbać o jego bezpieczeństwo. Atrakcjami imprezy będą ponadto: wystawa plakatu, pokaz mody oraz rozstrzygnięcie ogłoszonego na Facebook’u konkursu na najlepszą stylizację rowerową, którego zwycięzca otrzyma jednoślad kultowej marki Electra.

Święto Rowerów

  • Sobota - 6 kwietnia 2013 od 10:00 do 17:00
  • Niedziela - 7 kwietnia 2013 od 10:00 do 17:00
  • CENTRUM EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14
  • Wstęp bezpłatny.
  • Impreza została objęta honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki, Narodowego Funduszu Zdrowi, Komendy Stołecznej Policji oraz Ambasady Danii.

Więcej informacji:
www.swietorowerow.pl
www.facebook.com/SwietoRowerow

 

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!