Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Prima aprilis: rowerzyści będą odśnieżać Warszawę

Prima aprilis: rowerzyści będą odśnieżać Warszawę

Data: 2013-04-01
Źródło: Informacja własna

Primaaprilisowa wiadomość: W związku z przedłużającą się zimą warszawski magistrat postanowił poprosić warszawskich rowerzystów o pomoc w odśnieżaniu miasta. Zostaną użyte specjalne rowery połączone z lemieszem usuwającym śnieg z jezdni lub chodnika.

Jak poinformowała Beata Kozlowska - naczelniczka Biura Zarządzania Infrastrukturą Miejska Miasta Warszawy - zdecydowano się na taki nietypowy w Polsce krok ze względu na brak środków w kasie miejskiej. Przedłużająca się zima i związane z tym wydatki na usuwanie śniegu wydrenowały budżet.

Na pomysł wpadł jeden z miejskich urzędników, który odkrył że przed wojną władze miasta często korzystały z pomocy rowerzystów w zimie. Na wyposażeniu służb miejskich były specjalne pługi skonstruowane z dwóch połączonych ze sobą rowerów i doczepionym lemieszem. Siła mięśni dwóch sprawnych rowerzystów wystarczała całkowicie do odgarniania nawet mokrego - ciężkiego śniegu.

 (full) -rowerywy_plug_sniezny.jpg
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
2013-04-01 15:26 anonim | Popieram
Zapraszam wszystkich urzędników na tego typu rowery, skoro przyznają sobie nie bagatelne premie czas to odpracować.
2014-04-26 21:35 anonim | najlepsza firma odśnieżająca
Skorzystaj z usług firmy Multi-projekt będącej przodownikiem w dziedzinie odśnieżania. Na rynku istnieją od wielu lat, a ich dotychczasowi klienci są bardzo zadowoleni. Multi-Projekt zatrudnia najlepiej wykwalifikowanych specjalistów. Wysoka jakość usług oraz pewność profesjonalnie i solidnie wykonanego zadania. Gwarantuje zadowolenie po realizacji zlecenia. Polecam usługi Multi-Projekt, wejdź na stronę http://odsniezaniewarszawa24.pl/