Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Imprezy > VII Wrocławskie Spotkanie Podróżników Rowerowych

VII Wrocławskie Spotkanie Podróżników Rowerowych

Data: 2015-11-25
Źródło: Informacja własna

12 grudnia, w sobotę, we Wrocławiu odbędzie się już VII edycja Wrocławskich Spotkań Podróżników Rowerowych - czyli zlotu ludzi, którzy uwielbiają podróżować na rowerze.

W obecnych czasach wielu ludzi stać na to, żeby kupić bilet, spakować się i pojechać nawet do najodleglejszych miejsc. Niczym wyjątkowym nie jest też informacja - serwisy prześcigają się w podawaniu coraz to innych newsów. Dlaczego więc tak dużym zainteresowaniem cieszy się Wrocławskie Spotkanie Podróżników Rowerowych, którego podstawowym tworzywem jest podróż oraz informacja o niej. Być może odpowiedź jest prosta, a zainteresowanie wynika z tego, że relacje przedstawiane osobiście przez uczestników wypraw mają wiele wspólnego z klasycznym reportażem, gatunkiem bardzo ostatnio popularnym. Podczas prezentacji w kinie, podróżnik rowerowy - naoczny świadek i współuczestnik wydarzeń - rekonstruuje w szczerym przekazie rzeczywistość widzianą podczas wędrówki, zapisaną w pamięci, na zdjęciach lub filmach. Dzięki wędrowcy, który przez chwilę uosabia rasowego reportażystę, można poczuć się jak w samym środku wydarzeń – podziwiać piękne krajobrazy, przyrodę, poznawać lokalną kulturę, spotykać nowych ludzi, obserwować jak żyją. Relacje przekazywane na żywo zaspokajają potrzebę spotkania z drugim człowiekiem, pobudzają wyobraźnię, inspirują do działania i dają nadzieję, że zwykli ludzie mogą robić niezwykłe rzeczy.

Program Wrocławskich Spotkań Podróżników Rowerowych 2015

VII Wrocławskie Spotkanie Podróżników Rowerowych Podczas tegorocznego spotkania będą prezentowane podróże m.in. do Etiopii, Maroka, Kurdystanu, Iranu, Iraku, Singapuru, Bułgarii, Kirgistanu... i po Polsce. Zobaczymy w sumie 8 prezentacji w dwóch blokach czasowych.

Na imprezie będzie okazja do spotkania się z redaktorem naczelnym wRower.pl, który będzie prezentował wyprawę "DanakilBike 2015".

Wydarzenie powstaje dzięki inicjatywie MDK Śródmieście, Stowarzyszenia MDKart i Kina Nowe Horyzonty. W organizację włączają się firmy, media i pasjonaci ze środowiska związanego z cyklistami.

Bilety: www.kinonh.pl

VII Wrocławskie Spotkanie Podróżników Rowerowych   
sobota 12 grudnia, godz. 10.00 – 15.00                                                                                                      sala główna, Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21


Projekt dofinansowany ze środków Miasta Wrocław

VII Wrocławskie Spotkanie Podróżników Rowerowych
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!