Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Warszawski Rower Miejski - najpierw strona, wypożyczalnie w sierpniu

Warszawski Rower Miejski - najpierw strona, wypożyczalnie w sierpniu

Data: 2012-07-22
Źródło: Informacja własna

Warszawski system wypożyczalni rowerów Veturilo ma już swoją stronę internetową – www.veturilo.waw.pl. Za pomocą serwisu można, jeszcze przed uruchomieniem systemu, dopełnić wszystkich wstępnych formalności związanych z rejestracją i opłatami. Wystartowała również kampania społeczna informująca mieszkańców o możliwości korzystania z tego ekologicznego i zdrowego środka komunikacji. Jej twarzą został warszawski aktor młodego pokolenia i zamiłowany cyklista – Łukasz Garlicki.

Z 57 stacji Veturilo będzie można korzystać od sierpnia. Powstaną w centrum, na Bielanach, Ursynowie i w Wilanowie. Nowoczesna strona, wyposażona w przyjazny interfejs, została uruchomiona dwa tygodnie wcześniej, żeby przyszli użytkownicy mogli zapoznać się z regulaminem, zarejestrować w systemie i dokonać niezbędnych opłat. Co ważne w systemie nie muszą się rejestrować użytkownicy systemu Bemowo Bike, którego wypożyczalnie są w pełni kompatybilne z Veturilo.

Korzystanie z systemu będzie bardzo proste, podobnie jak jazda jednośladem. Po wejściu na stronę trzeba podać wszystkie wymagane dane – w tym numer telefonu, zaakceptować regulamin oraz wpłacić niewielką opłatę wstępną w wysokości 10 zł. Po otrzymaniu potwierdzenia i 6-cyfrowego numeru PIN na wskazany adres e-mail – od sierpnia będzie można już wyruszyć w trasę z Veturilo. Należy zapamiętać PIN, który razem z numerem telefonu będzie w początkowym okresie identyfikatorem klienta. Przed wypożyczeniem roweru, w terminalu będzie można aktywować Warszawską Kartę Miejską, która również może być identyfikatorem.

Strona http://www.veturilo.waw.pl znajduje się jeszcze w fazie testów, dlatego prosimy wszystkich użytkowników o zgłaszanie swoich uwag do końca lipca, na adres: veturilo@ztm.waw.pl.

16 lipca rozpoczęła się również kampania promująca wypożyczalnie uruchamiane na zlecenie ZTM. W autobusach, tramwajach i metrze wiszą już plakaty. Reklama pojawiła się również w urzędach dzielnic Bielany, Śródmieście, Ursynów i Wilanów oraz na kilkudziesięciu wiatach przystankowych. Pod przełomie lipca i sierpnia na monitorach w metrze, tramwajach i autobusach oraz na stronach ZTM i Veturilo będzie można zobaczyć specjalny spot promujący Veturilo, a w taborze pojawi się kolejna partia ulotek - z taryfą.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!