Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Wrocław szuka operatora Roweru Miejskiego

Wrocław szuka operatora Roweru Miejskiego

Data: 2014-02-10
Źródło: Informacja własna

Wrocławski Rower MiejskiWrocławski Urząd miejski ogłosił przetarg na zarządzanie systemem wypożyczalni rowerów miejskich - WRM.  Przypomnijmy: Wrocławski Rower Miejski uruchomiła 8 listopada 2011 roku firma Nextbike. Umowa zakładała, że firma ta będzie zarządzać systemem przez 3 lata.W tym czasie system powiększył się z 17 stacji o dodatkowe 18, których właścicielem jest Nexbike.

W listopadzie 2013 roku WRM został wystawiony na sprzedaż (Wrocław - koniec darmowego Roweru Miejskiego?). Jedyną ofertę złożył twórca systemu -  firma Nextbike, ale Miasto ją odrzuciło. Jak oświadczyli urzędnicy była ona niezgodna z treścią ogłoszenia i regulaminem oraz zbyt tania.

Wrocławski Rower MiejskiTeraz UM zmienił front i postanowił, że nie będzie sprzedawał swoich stacji wypożyczeń, a znajdzie zarządcę, który będzie je obsługiwał. W ramach zlecenia znajduje się: uruchomienie, zarządzanie wraz z usługami towarzyszącymi, w tym m.in. konserwacją i naprawami.

Ceny za wypożyczenie rowerów nie ulegną zmianie - pierwsze 20 minut będzie bezpłatne, jazda rowerem od 20 do 60 minut ma kosztować 2 zł. Każda kolejna godzina - 4 zł. Żeby skorzystać z WRM, trzeba się będzie w systemie zarejestrować (w specyfikacji zaznaczono, że ma to kosztować tylko 1 zł).

Można się domyślać, że najbardziej zainteresowana tym przetargiem będzie firma Nextbike, która stworzyła cały system i nim do niedawna zarządzała. Ona posiada też cały czas prawie połowę systemu tj. 18 stacji. Teoretycznie jest więc taka możliwość, że Wrocławski Rower Miejski będzie zarządzany przez dwie firmy - nową i "starą" - Nextbike.

Chętne do wzięcia udziału w przetargu firmy mają czas na składanie ofert do 17 lutego.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!