Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > 87 rowerów Robina Williamsa na cele charytatywne

87 rowerów Robina Williamsa na cele charytatywne

Data: 2016-10-20
Źródło: Informacja własna

Mało kto wie, że popularny aktor Robin Williams był miłośnikiem rowerów. Teraz - dwa lata po jego śmierci - kolekcja 87 rowerów została wystawiona na sprzedaż, a zysk z aukcji zasilą fundacje charytatywne.

Jeden z najsłynniejszych aktorów komediowych popełnił samobójstwo w wieku 63 lat. Poza bogatą filmografią pozostawił po sobie również kolekcję 87 rowerów, których był wielkim miłośnikiem. Jednoślady zostaną sprzedane na specjalnej aukcji, a pieniądze trafią na konto dwóch fundacji: jednej wspierającej niespłnosprawnych sportowców oraz drugiej zajmującej się opieką nad osobami z urazami rdzenia kręgowego. Licytacja online zakończy się 25 października o godzinie 13:00 na stronie Paddle8.com.

 Większość jednośladów z kolekcji Williamsa to rowery szosowe, ale znajdziemy też modele górskie, miejskie, elektryczne, spalinowe, na maleńkich kółkach oraz monocykl.

Oto kilka z ciekawszych modeli.

Schwinn Pea Picker Krate Stingray

Rower - symbol dzieciństwa lat 60. i 70. w USA. Jest to klasyczny amerykański cruiser dla dzieci z siodełkiem typu kanapa i charakterystyczna dźwigną zmiany przełożeń umieszczoną na górnej rurze ramy. Obecna cena: 7.300$.

 87 rowerów Robina Williamsa

Cooper Track

To obecnie najdroższa pozycja z kolekcji (18.000$). Rower torowy (ostre koło) ze stalową ramą ręcznie robioną przez Rona Coopera specjalnie dla Robina. 

87 rowerów Robina Williamsa

Kestrel 500 SCI

Karbonowy, trathlonowy rower w którym rama pozbawiona jest rury podsiodłowej. Biorąc pod uwage że ten model jest z końca lat 90. wyjątkowy jest również napęd 2*8 przełożeń z tylną przerzutką elektroniczną Mavica. Obecna cena: 3300$.

87 rowerów Robina Williamsa

Trek Y33 OCLV

 Charakterystyczny Trek z ramą w kształcie litery Y był marzeniem każdego miłośnika MTB pod koniec lat 90. Ten model - z 1996 roku - posiada karbonową ramę wykonaną w technologii OCLV oraz kompotenty Shimano XTR. Przedni amortyzator to tez jeden z najsłynniejszych modeli - Rock Shox Judy SL. Obecna cena: 3.200$.

87 rowerów Robina Williamsa

ZIPP 2001

Do Treka Y będzie doskonale pasowała kolejna legenda - tym razem rower czasowy ZIPP 2001 okrzyknięty jednym z najszybszych rowerów tego typu. Obecnie marka ZIPP (której właścicielem jest amerykański SRAM) jest związana już tylko z kołami. W ZIPP 2001 zastosowano unikatową karbonową ramę, osprzęt Shimano Dura-Ace, koła Mavic Cosmic oraz pedały SpeedPlay.  Obecna cena: 8000$.

87 rowerów Robina Williamsa

Outland VPP

Jeśli coś wam mówi określenie wirtualny punkt obrotu (VPP) to właśnie ten rower powinien przyspieszyć wasze bicie serca. Outland VPP to protoplasta technologii VPP przejętej później przez Santa Cruz. Rower z lat 90. na osprzęcie Shimano XTR, sterach Chris King, obręczach Mavic oraz amortyzatorach Rock Shox Judy SL z przodu i Fox ALPS 4R z tyłu. Cena: jedynie 3000$.

87 rowerów Robina Williamsa

Derringer

Customowy motorower torowy na gaz(!) z siodełkiem Brooks.

87 rowerów Robina Williamsa

Cannondale Jekyll CAAD 4

Kolejna legenda MTB: "Lewy" widelec, aluminiowa rama, napęd 3x9 Shimano XTR.

87 rowerów Robina Williamsa

PICYLE Electric Bike

Niezwykłej konstrukcji rower elektryczny z napędem paskowym. Na uwagę zasługuje rama a szczególnie przednia część zawierająca widelec. Można się tylko domyślać, że akumulatory są ukryty właśnie w tej grubej rurze.

 87 rowerów Robina Williamsa

JUST GO The Original Runt Mini Bike

To jeden z najdziwniejszych rowerów kolekcji. Mini rower z... pełną amortyzacją...

87 rowerów Robina Williamsa

Schwinn Unicycle

Biorąc pod uwagę ilość podzespołów oraz kół, to najdroższa pozycja z listy. Monocykl znanej marki Schwinn w cenie 5000$... Nawet oraganizator aukcji nie spodziewał sie takiej kwoty wyceniając rower na 800-1200$.

87 rowerów Robina Williamsa

 

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!