Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Budżet Obywatelski dla rowerów

Budżet Obywatelski dla rowerów

Data: 2014-09-23
Źródło: Informacja własna

Budżet Obywatelski dla rowerówMija właśnie półmetek głosowania na miejskie budżety obywatelskie. Stawka jest duża - w wielu miastach mieszkańcy mają do dyspozycji kwoty sięgające 20 mln - np w Łodzi i we Wrocławiu czy nawet 26 mln (Warszawa).

Budżet Obywatelski to możliwość wyboru przez samych mieszkańców na jaki cel zostaną przeznaczone miejskie pieniądze. Oczywiście nie wszystkie, które posiada kasa miejska, ale jakaś część. Nie wszędzie też jest możliwy taki wybór. Z dużych miast głosować można między innymi we Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Opolu, Bydgoszczy, Toruniu czy Rzeszowie.

Organizacje i  stowarzyszenia rowerowe w Budżecie Obywatelskim dostrzegły szansę na dofinansowanie infrastruktury rowerowej. Stąd wiele z projektów dotyczy rowerzystów.

(full) BudĹźet Obywatelski dla rowerĂłw-2014_budzet_obywatelski_wroclaw_269_0.jpg

We Wrocławiu zawiązała się grupa "Ambasadorów Rowerowego Wrocławia", która do tematu podeszła bardzo profesjonalnie. Członkowie już kilka tygodni przed startem głosowania zaczęli się spotykać i przygotowywać strategie zdobywania jak największej ilości głosów. Przeszli nawet specjalne szkolenie w tym celu. Nakręcili film, założyli stronę internetową oraz funpage na facebooku poświęconą projektowi #269 - bo o to toczy się bój. W skrócie swoją akcję określili hasłem "10 kilometrów".

(full) BudĹźet Obywatelski dla rowerĂłw-2014_budzet_obywatelski_wroclaw_269_4.jpg

Teraz trwa zbieranie głosów - w wielu miejscach we Wrocławiu widać rowerzystów z zielonymi urnami oraz komputerami - głos można oddać w sposób tradycyjny - na kartce, lub online - za pomocą internetowego formularza.

Budżet Obywatelski dla rowerówProjekt #269 zakłada wprowadzenie trzech kluczowych zmian dla rowerzystów (i nie tylko) we Wrocławiu:

  • 10 km infrastruktury rowerowej więcej w najważniejszych miejscach naszego miasta
  • Połączenie w całość tras rowerowych w centrum, gdzie wszyscy od czasu do czasu bywamy
  • Bezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu poprzez wydzielenie przestrzeni dla rowerzystów.

Do końca głosowania pozostało już tylko kilka dni. Jeśli jesteś z Wrocławia i bliskie jest ci bezpieczeństwo oraz możliwość przejazdu rowerem przez centrum Wrocławia głosuj na projekt #269!

We Wrocławiu do dyspozycji jest 20 mln zł, które zostaną przeznaczone na projekty podzielone w kategoriach: 

  • 5 mln zł na projekty do 100.000 zł
  • 8 mln zł na projekty do 500.000 zł
  • 7 mln zł na projekty do 1,5 mln zł

 

 

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!