Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Budżetowy wspornik siodła z regulacją wysokości

Budżetowy wspornik siodła z regulacją wysokości

Data: 2013-07-15
Źródło: Informacja własna

Kind Shock wprowadza rynek regulowanych pneumatycznie wsporników siodła w nową erę. Cena podstawowej  wersji nowego modelu eTen u polskiego dystrybutora wynosi 439zł.

Kind Shock eTen - regulowany wspornik siodła

Idea zastosowania pneumatycznie regulowanych wsporników siodła jest szczególnie bliska użytkownikom rowerów górskich, szczególnie w sferze All Mountain i Enduro. Możliwość płynnej regulacji bez użycia narzędzi przydaje się zwłaszcza na trudnych technicznie trasach. Obniżenie siodełka jest bardzo korzystne z punktu widzenia zachowania kontroli na zjazdach, z kolei podwyższenie wpływa na poprawienie efektywności podczas podjazdów. 

KS eTen jest młodszym bratem flagowego modelu Lev, więc dziedziczy wiele jego cech, co zapewnia bezusterkową, płynną pracę. Ważną cechą wspornika jest zastosowanie jednokierunkowego łożyska oraz dampera ze specjalnymi prowadnicami - zapobiega to "bujaniu się" konstrukcji.

Kind Shock eTen - regulowany wspornik siodła

Ze względu na chęć poszerzenia grona odbiorców, amerykański producent zdecydował się na zmniejszenie zakresu regulacji wspornika do 100mm (w modelu Lev mamy do wyboru dwa zakresy: 125mm i 150mm, co wiąże się z większą długością wspornika i uniemożliwia zastosowanie go w wielu popularnych ramach).

Nowy produkt Kind Shock ma dokładnie 385mm długości i waży około 640g (z manetką - około 725g). Wykończenie wspornika pozostaje na bardzo wysokim poziomie - całość jest anodyzowana na czarno. Mocowanie siodełka jest jednopunktowe, a zakres regulacji jego położenia wynosi 20mm. Sztyca dostępna będzie w dwóch średnicach mocowania: 30,9mm i 31,6mm.

KS eTen, mimo że umiejscowiony w segmencie komponentów budżetowych wciąż nie należy do produktów tanich. Za sam wspornik trzeba zapłacić 439zł, a w komplecie z manetką cena rośnie do 519zł. 


Tomasz Olszak

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!