Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Pulse Stepper. - nowy wspornik siodła regulowany w czasie jazdy

Pulse Stepper. - nowy wspornik siodła regulowany w czasie jazdy

Data: 2013-06-01
Źródło: Informacja własna

Kanadyjski producent innowacyjnych komponentów rowerowych - 9point8 prezentuje bardzo ciekawy i zarazem funkcjonalny wspornik siodła, którego wysokość można regulować w czasie jazdy.

Regulowany wspornik siodła Pulse StepperJazda w trudnych, często zmieniających się warunkach wymaga od kolarza nie lada umiejętności. Mocowane na sztywno wsporniki siodła często wyraźnie przeszkadzają w trakcie niektórych manewrów, a czasem stają się przyczyną bolesnych niespodzianek. Nic więc dziwnego, że od jakiegoś czasu konstruktorzy komponentów rowerowych, przeznaczonych do ścigania na trudnych technicznie, górskich trasach, próbują opracować efektywny system zmiany wysokości sztycy. Taką właśnie konstrukcją jest nowy Pulse Stepper.


W przeciwieństwie do obecnych od jakiegoś czasu na rynku analogicznych produktów (RockShox Reverb, Specialized Command, X-Fusion Hilo, KindShock Lev), Pulse Stepper posiada dwie zalety. Pierwszą, najważniejszą z nich, jest specjalna indeksacja, pozwalająca na zmianę wysokości co 5mm w całym 100mm zakresie regulacji (choć możliwe jest również całkowite podniesienie lub opuszczenie sztycy za jednym zamachem). Drugą zaletą jest sama dźwignia regulacji - praktycznie pełnowymiarowa dźwignia, przypominająca hamulcową. Dzięki takiemu rozwiązaniu zmiana wysokości wspornika odbywa się błyskawicznie, bo dźwigni nie trzeba szukać po omacku na kokpicie.


Pulse Stepper dostępny będzie w dwóch średnicach - 30,9mm oraz 31,6mm. Producent ujawni cenę nowego wspornika już pod koniec czerwca.

Tomasz Olszak

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!