Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Copenhagen Wheel - inteligentne koło

Copenhagen Wheel - inteligentne koło

Data: 2014-01-15
Źródło: Informacja własna

Copenhagen WheelNajpierw był pomysł naukowców z laboratorium SENSEable City Lab w słynnym MIT, którzy wymyślili inteligentne koło zamieniające zwykły rower w elektryczny w dosłownie kilka minut.  Cztery lata trzeba było czekać na przekształcenie projektu w komercyjny produkt.

Firma Superpedestrian wykupiła patent od MIT i wkrótce rozpocznie sprzedaż szumnie zapowiadanego jako "urban revolution" Copenhagen Wheel. Jest to tylne koło z wbudowanym silnikiem, za pomocą którego możemy napędzać rower.

Od kilku lat producenci prześcigają się w oferowaniu rozwiązań, dzięki którym możemy zwykły rower  przekształcić we wspomagany energią elektryczną. Wystarczy wspomnieć o BionX, OXYDrive, SmartPie, MagicPie  zestaw EcoBike czy też Rubbee. Większość z nich wymaga zainstalowania całego systemu - silnika, baterii, układu sterującego oraz czujników. Montaż tych wszystkich części, zazwyczaj połączonych ze sobą kabelkami jest skomplikowany i czasochłonny.

Copenhagen WheelNa tym tle wyróżnia się rozwiązanie firmy Superpedestrian - tutaj cały zestaw składa się ze specjalnego koła zawierającego 250 watowy silnik oraz litowy 48 voltowy akumulator, które jest sterowane przez nasz własny smartfon przez łącze bloutooth. Możemy wybierać pomiędzy dwoma średnicami koła - 26" lub 700C oraz dwoma różnymi szerokościami oso dostosowanymi do napędów jednobiegowych i z przerzutką zewnętrzną. Całość waży niecałe 6 kg. Bateria, która do pełnego naładowania wymaga 4 godzin starczy na przejechanie ok 50 km.

Copenhagen WheelJak wspomnieliśmy w tytule Copenhagen Wheel jest kołem inteligentnym - potrafi odzyskać energię z hamowania. Działanie urządzenia jest automatyczne - na podstawie danych z czujników system odbiera informacje na temat siły z jaka rowerzysta naciska na pedały. Im jest ona większa tym większa moc jest generowana z silnika i przekazywana do koła. Użytkownik poprzez aplikację na smartfona (Android/iOS) może mieniać sobie ustawienia i wielkość wspomagania - co ma wpływ na zasięg.

Na rynek amerykański Copenhagen Wheel będzie oferowany zgodnie z tamtejszymi przepisami - moc silnika wynosi 350W a maksymalna prędkość (przy której odłączane jest wspomaganie) wynosi 20 mil/godzinę)

Pierwsze 1000 sztuk jest sprzedawane po 699 dolarów, po przekroczeniu tej liczby cena wzrośnie do 800$

Więcej informacji na stronie producenta

Copenhagen WheelCopenhagen Wheel

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

2017-05-03 07:48 anonim | Cena 700 -> 800usd
Gdzie sa takie ceny?

Obecnie wychodzi 1933usd za koło. Przecież to trzeba być chyba niespełna rozumu aby tyle kasy wywalić

Item Total$1,499.00
Shipping total$99.00
Taxes $335.58
===============
Order Total$1,933.58