Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Imprezy > Mistrzostwa Dolnego Śląska MTB w Zieleńcu

Mistrzostwa Dolnego Śląska MTB w Zieleńcu

Data: 2009-08-20
Źródło: Informacja własna

Najlepsza polska kolarka Maja Włoszczowska wystartuje w II Mistrzostwach Dolnego Śląska w Maratonie MTB im. Artura Filipiaka "Fisha". Patronem imprezy jest Ryszard Szurkowski, legenda polskiego kolarstwa.

Memoriał Fisha to impreza poświęcona pamięci młodego wrocławianina, informatyka i kolarza, przygotowana przez jego przyjaciół. Swój udział 23 sierpnia w Zieleńcu zapowiedziała niemal cała reprezentacja Polski MTB. Na starcie pojawi się Maja Włoszczowska, srebrna medalistka z Pekinu, mistrzyni Europy i Ola Dawidowicz, mistrzyni Europy juniorek. Pojadą także Maciej Adamczyk i Emanuel Piaskowy - mistrz i wicemistrz Polski juniorów, Marcin Karczyński, b. mistrz świata w wyścigu drużynowym oraz Magda Sadłecka, Paula Gorycka, Marek Konwa.

- Jedziemy, bo idea jest wspaniała. Popieramy imprezę upamiętniającą Artura, młodego człowieka, który również był pasjonatem kolarstwa - mówi Andrzej Piątek, trener kadry narodowej w kolarstwie górskim. - Na początku września wylatujemy do Canberry na mistrzostwa świata i ten maraton jest dla nas ostatnią próbą przed rywalizacją w Australii - dodaje. - Trasa w Zieleńcu jest niełatwa, z trudnymi podjazdami, ale przez to interesująca.

Dla bardziej wymagających Klub Kolarski Ziemi Kłodzkiej, organizator mistrzostw, przygotował trasę mega (60 km), mniej doświadczeni mogą próbować sił w wariancie mini (30). Część trasy to stromy zjazd po stoku narciarskim, większość wiedzie leśnymi ścieżkami w górach Bystrzyckich i Orlickich. Impreza jest otwarta dla wszystkich: w ubiegłorocznej edycji najmłodszy zawodnik miał 12 lat, najstarszy 73. Tym razem zwycięzcy otrzymają biało-czerwone koszulki reprezentacji Polski MTB, z autografami całego zespołu.

W tym roku w ramach memoriału po raz pierwszy zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski Bankowców w Maratonie MTB. - To dla nas bardzo ważne wydarzenie. Artur był naszym kolegą, wiemy jak cenił ten sport i współzawodnictwo. Razem z 57 osobami z eurobanku bierzemy udział w memoriale jego imienia i będziemy walczyć o medale - mówi Łukasz Chojnacki, prezes eurobanku, który jest głównym patronem imprezy.

Szczegóły i zapisy na: www.memorial.bikebrother.pl »

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!