Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Ford wchodzi na rynek rowerów elektrycznych?

Ford wchodzi na rynek rowerów elektrycznych?

Data: 2015-03-18
Źródło: Informacja własna

Amerykański producent samochodów - Ford zaprezentował podczas technologicznych targów CES (Customer Electronics Show), które odbyły się w USA w Las Vegas na początku tego roku, eksperymentalny projekt Ford Smart Mobility, który ma być zastosowany w rowerach elektrycznych.

(full) Elektryczny rower Forda-elektryczny_ford_01.jpg

Pierwsze prototypy rowerów Ford MoDe:Pro oraz MoDe:Me zostały zaprezentowane w marcu w Barcelonie podczas imprezy Mobile World Congress. Oba jednoślady są zasilane silnikami o mocy 200 watów pozwalającymi rozpędzić się do przepisowych 25 km/h. Pojemność baterii wynosi 9Ah.

(full) Elektryczny rower Forda-elektryczny_ford_02.jpg

O ile sam pomysł na produkcję rowerów elektrycznych nie jest zbyt rewolucyjny - coraz więcej firm wietrzy w tym segmencie interes - to zaciekawiło na kilka zastosowanych rozwiązań. Rowery MoDe  posiadają czujnik wykrywający wyprzedzanie przez samochód - będzie to zasygnalizowane wibracją kierownicy.

Aplikacja MoDe:Link instalowana na smartfonie posiada nawigację która jest połączona z rowerem. GPS będzie prowadził nas do celu sygnalizując konieczność skrętu wibracjami rączek. Gdy trzeba będzie skręcić w prawo to poczujemy drżenie prawego gripu.

(full) Elektryczny rower Forda-elektryczny_ford_03.jpg

Aplikacja MoDe:Link współpracuje także z pulsometrami, dopierając odpowiednią siłę wspomagania elektrycznego do naszego tętna. Dzięki temu właściciel roweru nie zmęczy się zbytnio.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!