Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa we Włocławku w ramach Akcji "Rower dla studenta" organizuje w środę, 22 września, happening z okazji Europejskiego Dnia Bez Samochodu.
W poniedziałek rozpoczęły się obchody Europejskiego Tygodnia Mobilności, który ma zwrócić uwagę zarówna władz miast jak i mieszkańców na alternatywne możliwości poruszania się po mieście niż samochód.
Za drobną opłatą, zamiast jechać autobusem, można by szybko dotrzeć do celu rowerem. Miłośnikom dwóch kółek z Lublina pomysł założenia wypożyczalni sprzętu bardzo się podoba.
5 zł za godzinę i już możemy przemierzać Wyszków na rowerze. W pierwszej wyszkowskiej wypożyczalni rowerów mamy do dyspozycji dwadzieścia jednośladów, zaprojektowanych i wyprodukowanych specjalnie dla Wyszkowa. Rowery pomalowane zostały w barwy miasta, zaś główkę ramy zdobi herb gminy.
Kościuszki, Żółkiewskiego, Szosa Chełmińska i Szosa Lubicka - jeszcze w tym roku na tych ulicach powstaną drogi rowerowe. - To bardzo dobra wiadomość - cieszą się toruńscy rowerzyści.
W przyszłą środę za darmo pojedziemy komunikacją miejską - to jedyna propozycja wrocławskiego magistratu na Europejski Dzień bez Samochodu. Nie będzie przejazdu rowerzystów ulicami Wrocławia ani spotkania ze środowiskami propagującymi miejski transport alternatywny.
W Warszawie już niedługo mają pojawić się wypożyczalnie rowerów. Ratusz ogłosił właśnie przetarg na projekt miejskiej sieci jednośladów. Władze stolicy szukają firmy, która sprowadzi nawet dwa tysiące rowerów i zainstaluje nowoczesne wypożyczalnie, które udostępnią pojazdy za niewielką opłatą.
Torunianie wskazali 23 miejsca, gdzie chcieliby bezpieczne stojaki rowerowe. Miejski Zarząd Dróg zamierza ustawić je na przełomie września i października
26 dróg dla rowerów o łącznej długości prawie 35 kilometrów, z czego prawie 23 km przypadną dla Gdańska. W Gdyni trasy dla rowerzystów wydłużą się o niecałe 8 km, w Sopocie - o 4 km. Poza tym w miastach powstać ma 14 parkingów "bike&ride" i 12 parkingów, które wzmocnią transportowy charakter ścieżek rowerowych.
Tarnów lansuje się pod hasłem przyjaznego rowerzystom. Amatorzy dwóch kółek są innego zdania. Według nich większość tras, teoretycznie dla nich przeznaczonych, to ścieżki rowerowe jedynie z nazwy.
Lewicowi kandydaci do władz Gdańska chcą uczynić z miasta rowerową stolicę Polski. - Na razie mamy w mieście rekreację rowerową, a nie komunikację, wiemy jak to zmienić - zapewniają
Jak zachęcić ludzi, by jadąc do pracy z aut przesiedli się na dwa kółka? Wystarczy zorganizować akcję promującą poruszanie się po mieście rowerem - odpowiadają w Gdańsku i od słów przechodzą do czynów.
Na niedawno zakończonych targach Eurobike w niemieckim mieście Friedrichshafen mieliśmy okazję poznać
propozycję polskiej firmy Kross na rok 2011. Firma wprowadziła całkiem sporo zmian - nowe "nieparzyste"
modele Level, dwa karbonowe hardtaile, nowe modele z serii City, oraz brak modeli z serii Sign
W dniach od 08 do 10 września br. w Połczynie Zdroju policyjne patrole rowerowe z całej Polski spotkają się, aby sprawdzić swoje umiejętności i wymienić się doświadczeniami.
Jeśli pogoda dopisze, to w poniedziałek marszałkowie województwa oraz prezydenci Gdańska, Gdyni i Sopotu przyjadą rowerami do Opery Bałtyckiej, by tam podpisać umowę o unijnym dofinansowaniu do budowy sieci dróg rowerowych w Trójmieście.
Miasto chce zachęcić krakowskich seniorów do jazdy na rowerze. Już 17 września na Małym Rynku odbędą się warsztaty rowerowe dla starszych krakowian. Osoby powyżej 50 roku życia dowiedzą się, jak wypożyczyć rower z wypożyczalni i ruszyć nim w trasę po mieście.
Drugi dzień targów Eurobike, wystawców wcale nie ubyło, za to znacznie przybyło odwiedzających. Przedzierając się przez tłumy sprawdzaliśmy co słychać wśród największych graczy na rynku polskim, a przy okazji wyłapując co ciekawsze i użyteczne nowości.
Pierwszy dzień targów Eurobike za nami. Mnóstwo odwiedzających, ponad 1000 wystawców na kilkunastu halach. Targi w tym roku wyraźnie stoją pod znakiem rowerów na "dużych kołach" oraz elektrycznych.