Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Knog Oi - elegancki i nowoczesny dzwonek rowerowy

Knog Oi - elegancki i nowoczesny dzwonek rowerowy

Data: 2016-03-30
Źródło: Informacja własna

Dzwonek rowerowy to jeden z elementów roweru, który niewiele się zmienił od 100 lat. Chodzi tutaj zarówno o kształt, jak i zasadę działania. Zazwyczaj ma on formę kulistą, a dźwięk powstaje przez uderzenie za pomocą cyngla w metalową czaszę.

Pomimo niewątpliwych walorów praktycznych dzwonka wielu rowerzystów rezygnuje z jego używania, uznając, że jego klasyczny kształt nie pasuje do nowoczesnego, często minimalistycznego roweru. Do nich właśnie jest adresowany najnowszy pomysł firmy Knog - dzwonek Oi.

Knog Oi

Celem wynalazców było zaprojektowanie minimalistycznego dzwonka, który kształtem nie będzie przypominał klasycznego. Miał zajmować niewiele miejsca na kierownicy i wydawać ładny dźwięk.

Knog Oi

Nie ma wątpliwości, że Knog trafił w potrzebę oraz, że sam projekt się spodobał. Właśnie zakończyła się zbiórka funduszy przez Kikstarter - portal finansowania społecznościowego Internauci wpłacili ponad 1 mln dolarów australijskich na jego realizacje - aż 50 razy więcej niż oczekiwano. To wręcz spektakularny wynik!

 Knog Oi ma postać pierścienia mocowanego na kierownicy. Główna część - wydająca dźwięk, jest wykonana z metalu i posiada wykończenie w kolorze miedzianym, aluminiowym, mosiężnym, tytanowym oraz w kolorze czarnym i białym.

Knog Oi

Dzwonek będzie dostępny w dwóch rozmiarach:

  • dużym - o średnicy 31,8 mm, waga: 25 gramów (do kierownic o średnicy 25,4 mm, 26 mm i 31,8 mm)
  • małym - o średnicy 22,2 mm (waga: 18 gramów) (do kierownic o średnicy 22,2 mm)

Knog OiMontaż jest bardzo prosty i wymaga tyko przykręcenia jednej śruby.

Knog Oi wydaje bardzo ładny i długo trwający dźwięk, który z pewnością będzie odróżniał go od innych klasycznych dzwonków rowerowych .

 Knog Oi

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

2016-04-06 12:23 anonim | 2,83 mln zł hahaha
Jak na taki "super" dzwonek, waży dosyć dużo. Dzwonek GIANT, waży jedyne 22 g. Szkoda, że nie podano linka dźwiękiem, jaki wydaje ten dzwonek. http://theradavist.com/2016/03/knogs-oi-bike-bell/
Ja jakiegoś szału nie odczuwam, ani pod względem wyglądu, pewnie też ceny, a przede wszystkim dźwięku.
Dzwonek rowerowy ma wywoływać reakcję, a nie być miły dla ucha. Dobrze, że w samochodach nikt na to nie wpadł 2 830 000 zł by zrealizować taki projekt hahaha. Widzę, że ludzie lubią wydawać na bzdury.