Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > MyBell Personalizowany dzwonek rowerowy

MyBell Personalizowany dzwonek rowerowy

Data: 2014-07-28
Źródło: Informacja własna

MyBellKażdy, kto używa roweru do poruszania się po mieście wie jak denerwujący potrafią być inni użytkownicy drogi. Piesi wchodzący nagle na  ścieżkę rowerową, samochody zajeżdżające drogę to miejska codzienność. Wiedzą o tym doskonale mieszkańcy Nowego Jorku, nic więc dziwnego, że to właśnie tutaj narodził się pomysł stworzenia MyBell - specjalnie zaprojektowanego dzwonka, a właściwie syreny do poruszania się w zatłoczonym mieście.

MyBellMyBell to elektroniczny dzwonek montowany na kierownicy. Dzięki możliwości wgrania do niego własnego pliku muzycznego każdy rowerzysta może posiadać swój własny sygnał. Dokładniej mówiąc dwa sygnały - bo MyBell pozwala na korzystanie z dwóch syren. Co ciekawe obie są uruchamiane jednym klawiszem.  Jedno naciśnięcie uruchamia pierwszą, a podwójne drugą. W zamyśle konstruktorów ten pierwszy dźwięk ma być bardzo głośny i ostrzegawczy (maksymalnie: 105 dB) dla kierowców samochodów, a drugi znacznie łagodniejszy - np dla pieszych.

(full) MyBell-my_bell_6.jpg

MyBell jest zasilany z akumulatora ładowanego przez złącze USB. Posiada pasek prosty montażowy, za pomocą którego przytwierdzimy go do każdej kierownicy - nie tylko w rowerze ale np w skuterze.

 

(full) MyBell-my_bell_4.jpg

Dodatkowo MyBell został wyposażony w funkcję lampy o jasności 100 lumenów. Trzy diody LED mogą świecić światłem ciągłym, lub migającym. Schemat migania użytkownik również może sobie sam zaprojektować. 

MyBellMyBell

Niestety zapowiadana cena: 100$ - jest bardzo wysoka jak za taki gadżet.

MyBell to projekt, który ma szanse na wdrożenie dzięki funduszom zebranym na portalu Kikstarter. Do zakończenia zbiórki zostało tylko kilka dni. Na razie zebrano grubo poniżej oczekiwanej kwoty 90 tys $.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

2014-08-12 08:25 anonim | Po co wydziwiać?
Troszkę nie rozumiem tego bumu na technologicznie rozwinięte dzwonki, które robią ostatnio furorę wszędzie, gdzie by nie spojrzeć. Z prostej przyczyny - po mojemu o wiele lepiej jest kupić coś tańszego, byleby dzwoniło, np: http://www.bikesalon.pl/dzwonek-rowerowy-widek-ding-dong-80-mm-srebrny czy w ogóle - cokolwiek innego. 20-50 zł i gra, a nie jakieś udziwnienia. :)