Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Londyńskie rowery z wypożyczalni z laserami

Londyńskie rowery z wypożyczalni z laserami

Data: 2015-10-23
Źródło: Informacja własna

Rowery z miejskich londyńskich wypożyczalni Barclays Cycle Hire (BCH) zostaną wyposażone w wyświetlacze laserowe, dzięki którym jazda po ulicach miasta ma być bezpieczniejsza.

Boris Bikes - bo tak miejscowi nazywają rowery będą miały zamontowany z przodu zielony laser wyświetlający symbol rowerzysty na drodze kilka metrów przed jednośladem. Dzięki temu pozostali uczestnicy ruchu drogowego - głównie kierowcy samochodów wcześniej dostrzegą nadjeżdżającego rowerzystę.

Londyńskie rowery z wypożyczalni z laserami

Na razie rozwiązanie jest jedynie testowane. Jeśli się sprawdzi zostanie zamontowane we wszystkich 11.500 londyńskich rowerach publicznych.

Pomysł nie jest nowy - od kilku lat można kupić laserowe lampki wyświetlające różne symbole na drodze. Jednak do tej pory chodziło o lampki tylne. Co ciekawe - nawet nasz polski producent - Mactronic miał taką lampkę w ofercie, ale została ona wycofana.

Londyńskie rowery z wypożyczalni z laserami

Krzysztof Troszczyński

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

2015-10-23 09:27 anonim | Raczej się nie przyjmie
Jedzie sobie taki rowerzysta i puszcza zajączki przed rowerem, bo tak to by wyglądało przy normalnej jeżdzie. Jeżdżę na rowerze i nie zamontowałbym sobie takiego cuda.
2015-10-25 08:09 anonim | Laserowa Lampka?
Ciekawe rozwiązanie, jednak ciekawi nas jaka jest cena takiej lampki i gdzie można ją nabyć. A drugie pytanie: czemu Mactronic wycofał lampkę ze swojej oferty, czyżby prawa patentowe naruszył, czy może chodziło o coś innego, o czym nie wiemy. Pozdrawiamy serdecznie - MTST Cykloturysta.pl - Lesław Dynak