Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Turystyka > Rowerowy Europejski Rajd Studencki Koszalin-Gibraltar

Rowerowy Europejski Rajd Studencki Koszalin-Gibraltar

Data: 2010-08-14
Źródło: pap

Żacy z Politechniki Koszalińskiej i Politechniki Poznańskiej ruszyli w sobotę na rowerach na Europejski Rajd Studencki. Miejscem startu był Koszalin (Zachodniopomorskie). Meta znajduje się w Gibraltarze, gdzie rowerzyści zamierzają dotrzeć 16 września. Na pokonanie liczącej ponad 5 tys. km trasy studenci mają 41 dni. W tym czasie przejadą przez 12 krajów (Polska, Niemcy, Holandia, Belgia, Luksemburg, Francja, Szwajcaria, Włochy, Monako, Andora, Hiszpania oraz Gibraltar, który jest zamorskim terytorium Wielkiej Brytanii) i odwiedzą 200 miast.

Rowerowa wyprawa ma na celu promocję Politechniki Koszalińskiej, miasta Koszalin oraz idei zjednoczonej Europy.

W rajdzie bierze udział 9 rowerzystów, asekurowanych przez bus z kierowcą, który również jest studentem. Samochód przewozi m.in. części zamienne do rowerów, namioty, śpiwory oraz zestawy pierwszej pomocy.

Uczestnicy rajdu, mimo zachmurzonego nieba, ruszyli w trasę w dobrych nastrojach. - Pogody się nie obawiamy, z cukru nie jesteśmy - powiedział pomysłodawca wyprawy Andrzej Świątek z Politechniki Koszalińskiej.

Świątek wyraził pragnienie, by Europejski Rajd Studencki stał się w przyszłości cykliczną międzynarodową imprezą rowerową, która przemierza cały Stary Kontynent.

Rowerzystów w imieniu władz Politechniki Koszalińskiej pożegnał prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką prof. Tadeusz Bohdal. Studentom życzył wspaniałej podróży po zjednoczonej Europie, dobrej pogody i szczęśliwego powrotu.

Przebieg rajdu można śledzić na internetowej stronie: www.erstudent.eu.

Czytaj dalej na stronach pap
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!