Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Imprezy > Rowerzyści w ratuszu podsumowali sezon

Rowerzyści w ratuszu podsumowali sezon

Data: 2007-11-02
Źródło: gazeta.pl

Ponad tysiąc osób wzięło udział w tegorocznych rajdach rowerowych organizowanych przez Kołodrom. To rekord w historii imprez Stowarzyszenia Centrum Turystyki Aktywnej.

W niedzielę w olsztyńskim ratuszu odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu. Nagrody w postaci sprzętu rowerowego i wyróżnienia otrzymali najbardziej aktywni cykliści.

Największe brawa zebrała Zofia Maszkowska, która nie opuściła żadnego rajdu, było ich przecież niemało. Cztery Rajdy Marszałkowskie, pięć pod hasłem "Jadę, nie tankuję" i osiem ratuszowych. Łączny dystans tras wyniósł aż 555 km. Wśród mężczyzn wyróżniony został Marek Szmal, którego zabrakło na starcie tylko jednego rajdu.

- Wszystko zaczęło się od rowerowych wyjazdów na wakacje z dziećmi - mówi Zofia Maszkowska. - W moim życiu zawsze były rowery, tylko kiedyś nie było w Olsztynie gdzie nimi jeździć. Kiedy powstał Kołodrom, zaczęłam brać udział w różnych zawodach. Początkowo nieregularnie - kiedy miałam czas. W tym sezonie brałam udział w każdym rajdzie i wszystkie wspominam bardzo miło. Jedynie zimą rzadziej pedałuję. Rowerem warto jeździć przede wszystkim dla zdrowia, poza tym na dwóch kółkach wszędzie można szybko dojechać.

Czytaj dalej na stronach gazeta.pl
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!