Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Snake Eyes Games- profesjonalna gra planszowa Cycling Party

Snake Eyes Games- profesjonalna gra planszowa Cycling Party

Data: 2014-12-17
Źródło: Informacja własna

Cycling Party jest nową, grą planszową o profesjonalnych wyścigach kolarskich. Stworzona została przez firmę Snake Eyes Games, której założycielami są wieloletni przyjaciele i entuzjaści planszówek- Leonardo Perez oraz Diego Hernando.

Cały projekt, zapoczątkowany w systemie kickstarter, dość szybko zebrał potrzebne fundusze i niebawem trafi do seryjnej produkcji.

Cycling Party celuje głównie w strategię, ekscytację i ściganie się ramię w ramię w profesjonalnym wyścigu; jest połączeniem tradycyjnej gry planszowej i dodatkiem elektronicznej pomocy w postaci specjalnej aplikacji. Sprawia ona, że przebieg całej gry jest łatwiejszy i nie ma potrzeby spędzania godzin z kalkulatorem w ręce.

Tor jazdy może być układany na różne sposoby dzięki 54. sześciokątnym płytkom terenu. Celem gry jest... dostanie się ze startu na metę. :)

Ściganie odbywa się przy pomocy czterdziestu "kolarzy" (z podziałem na lidera wyścigu, najlepszego "górala", lidera klasyfikacji punktowej itp.), żeby wygrać należy ułożyć własną strategię wyścigu, utrzymać lidera na bezpiecznej pozycji oraz pamiętać, że trzeba... jeść i pić.

W Cycling Party mamy do dyspozycji trzy poziomy gry: junior, senior i master w zależności od umiejętności o doświadczenia graczy.

  • Poziom junior uczy podstawowych sytuacji występujących w wyścigu kolarskim: peletonu, jazdy na kole, ucieczek, podjazdów itd.
  • W poziomie senior zarządza się różnymi "typami" kolarzy ("góralami", sprinterami) i nowymi zasadami (atak, upadek, szybki zjazd, wycofanie).
  • Master oferuje najbardziej kompletną i atrakcyjną wersję gry. Za pomocą oprogramowania można stworzyć własny etap wyścigu z mnóstwem nagród i wariacji (nagrody etapowe, kategoria generalna, za najlepiej podjeżdżających czy w klasyfikacji drużynowej...)

Krzysztof Troszczyński

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!