Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Imprezy > W Olsztynie rusza Szkółka MTB

W Olsztynie rusza Szkółka MTB

Data: 2014-04-02
Źródło: Informacja własna

W Olsztynie od kwietnia rusza "Szkółka MTB" cykl zajęć oraz treningów dla miłośników kolarstwa górskiego. Tegoroczna edycja szkolenia została gruntownie zmodyfikowana i poza wyjazdami w teren obejmuje także zajęcia teoretyczne.

Szkółka MTB Olsztyn.Aktywnie! zagwarantuje fachową opiekę czterech instruktorów kolarstwa. Co ciekawe, instruktorzy Szkółki MTB nie od razu zaproszą do wskoczenia na siodełko, ponieważ

Cykl treningów rozpocznie się dwoma spotkaniami teoretycznymi.

Uczestnicy poznają tam zagadnienia związane ze sprzętem, ubiorem, ustaleniem odpowiedniej pozycji na rowerze, a także otrzymają podpowiedzi na temat organizowania własnego cyklu treningowego. Będzie tu także czas na naukę zasad prawidłowego odżywiania się przed i w trakcie treningu oraz wyścigu, a także omówienie wybranych elementów przygotowania mentalnego.

Spotkania w plenerze będą poświęcone najważniejszym elementom jazdy takim jak pokonywanie przeszkód i zakrętów, zjazdy, podjazdy, umiejętność jazdy i zasady współpracy w grupie oraz taktyka rozgrywania wyścigów.

Sportowym wyzwaniem i celem treningów zaplanowanym dla wszystkich uczestników zajęć będzie wspólny start w olsztyńskiej edycji maratonu Merida Mazovia MTB Marathon, który zagości w Olsztynie 31 sierpnia.

Wszystkie zajęcia będą bezpłatne.

W trakcie sezonu pojawi się kilka działań motywujących uczestników do regularnej pracy: wspólne wyjazdy na zawody MTB i XC organizowane w naszym regionie, możliwość otrzymania koszulki kolarskiej, a także coś specjalnego - kilkudniowe „zgrupowanie” podsumowujące tegoroczną Szkółkę zaplanowane na wrzesień.

Koordynacją Szkółki MTB Olsztyn.Aktywnie! zajmie się Warmiński Klub Rowerowy FAN.

Więcej informacji na stronie  Olsztyn.Aktywnie

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!