Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Warszawa - teleportacja rowerem, czyli krytyka pomysłu miejskich rowerów

Warszawa - teleportacja rowerem, czyli krytyka pomysłu miejskich rowerów

Data: 2010-03-16
Źródło: Onet

Nawet najnowocześniejsze rowery nie zapewniają teleportacji - drwi z pomysłów ratusza Zielone Mazowsze. To reakcja na zapowiedź budowy systemu rowerowego. Ekolodzy uważają, że bez budowy ścieżek rowerowych pomysł zakończy się porażką. Tymczasem w budżecie Warszawy pieniędzy na ścieżki brakuje - informuje TVN Warszawa.

W lutym ratusz zapowiedział budowę wielkiego systemu rowerowego, w ramach którego będzie można wypożyczyć jednoślad w 120 miejscach na terenie Warszawy, a za pierwsze 20 minut jazdy nie trzeba będzie płacić. Ratusz chce jeszcze przed Euro 2012 kupić 2 tysiące jednośladów do wypożyczania - informuje TVN Warszawa.

- Zwracamy uwagę, że nie jest to rozwiązanie samo w sobie - komentuje pomysł Zielone Mazowsze. Członkowie stowarzyszenia uważają, że choć w Warszawie jest ponad milion rowerów, to warszawiacy bardzo rzadko wsiadają na jednoślady, ponieważ jazda po ulicach jest zbyt niebezpieczna.

Rowerem na Stare Miasto? Zapomnij!

Zauważają też, że w centrum stolicy nie sposób poruszać się na rowerze, a w nielicznych strefach wolnych od samochodów - takich jak Stare i Nowe Miasto, Chmielna czy pasaż Wiecha - ruch rowerowy jest całkowicie zakazany. Sprowadzają sprawę do konkretu, pytając jak turysta korzystający z roweru publicznego mógłby przejechać z Dworca Centralnego na Stare Miasto - informuje TVN Warszawa.

- Środkowym pasem Marszałkowskiej (prawy jest zarezerwowany dla autobusów)? Czy łamiąc zakaz ruchu na Chmielnej i po przejściach dla pieszych, żeby dostać się do Nowego Światu? I po co turyście rower, skoro ma zakaz wjeżdżania na nim nawet na plac Zamkowy, nie mówiąc o Rynku Starego Miasta? - pytają retorycznie ekolodzy.

Ekolodzy: budujcie ścieżki

Działacze Zielonego Mazowsza domagają się zapewniania pieniędzy na budowę i remonty dróg rowerowych w 2011 i kolejnych latach. Funduszy powinno wystarczyć co najmniej na budowę ścieżek wzdłuż ul. Jagiellońskiej, ul. Waryńskiego, ul. Puławskiej.

Czytaj dalej na stronach Onet
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!