Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Złoty Krawężnik dla prezydenta Wrocławia

Złoty Krawężnik dla prezydenta Wrocławia

Data: 2007-08-06
Źródło: Informacja własna

W piątek wrocławscy rowerzyści zaprotestowali przeciwko polityce miasta dotyczącej rozwoju (a raczej jego braku) infrastruktury rowerowej. W ramach akcji zlikwidowali jeden zbyt wysoki krawężnik oraz wręczyli niecodzienny prezent prezydentowi miasta.

Działacze z Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej wzięli sprawy w swoje ręce i dokonali publicznego, symbolicznego (bo to kropla w morzu potrzeb) wybetonowania podjazdu na wystający krawężnik (który zgodnie z rozporządzeniem powinien mieć max 1 cm, tu miał ponad 4 cm) na tzw ścieżce rowerowej na ul. Ślężnej. Jak mówił Cezary Grochowski z WIR - szczególnie trudno cyklistom poruszać się wzdłuż ul. Ślężnej, Klecińskiej, Kwidzyńskiej, Borowskiej, Armii Krajowej, Krzywoustego czy Bora- Komorowskiego. Te drogi przecinają zarówno wjazdy do posesji, jak i zbyt wysokie krawężniki.

Następnie udali sie do Urzędu miasta dokąd przewieźli rowerową rikszą swój prezent dla władz. Czterdziestopięciokilogramowy, pomalowany na złoto kamienny krawężnik został wtaszczony na pierwsze piętro i złożony pod drzwiami do gabinetu prezydenta miasta - Rafała Dutkiewicza. Pokonanie takiego „krawężnika” powinno władzom miasta pomóc zrozumieć przyziemny problem rowerzystów.Urzędnicy zapewniają, że potraktują postulaty cyklistom całkiem serio. Do rowerzystów wyszedł dyrektor biura prezydenta - Maciej Potocki i wyznaczył rowerzystom termin spotkania.

Cykloterroryści przynieśli też ze sobą kopie pism, które jasno pokazują stosunek prezydenta do problemów rowerzystów - od ponad pół roku prośby Wrocławskiego Porozumienia Rowerowego o spotkanie odbijały się jak groch o ścianę, aż w końcu (przed trzema miesiącami) urzędnicy z gabinetu prezydenta przestali odpowiadać na pisma.

Choć podczas szturmu prezydent nie podjął rękawicy, okazało się, że w świetle kamer i aparatów nie ma żadnego problemu na umówienie się na spotkanie - wolny termin znalazł się już w najbliższy wtorek

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!