Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Imprezy > Zagoń Rower Do Roboty vol. 1 15-21.06.2009

Zagoń Rower Do Roboty vol. 1 15-21.06.2009

Data: 2009-06-15
Źródło: Informacja własna

Wzorem innych krajów, korzystając z ich doświadczeń oraz dobrych wzorców Inicjatywa ChrońSkroń.pl postanowiła zapoczątkować "nową świecką tradycję" również w kraju nad Wisłą.

ChrońSkroń.pl » zaprasza wszystkich aby przez tydzień dali odpocząć swoim samochodom, środkom transportu publicznego, jeżeli to tylko możliwe. A co najważniejsze wybrali się do pracy … rowerem.

Argumenty przemawiające za dojeżdżaniem rowerem do pracy można mnożyć w nieskończoność – mówi Bartek Dajer, pomysłodawca akcji – Mnie przekonało przede wszystkim to, że mam szansę poznać moje miasto od strony do tej pory dla mnie niedostępnej, a poza tym jest to czas w ciągu dnia jaki mogę przeznaczyć na odrobinę ruchu dla zdrowia…

Światowe doświadczenia pokazują, że po tego typu akcjach, duża grupa biorących w nich udział już na stałe wybiera rower do dojeżdżania do pracy. Dodatkowo organizatorzy podkreślają, że poprzez tego typu działania chcą również zwrócić uwagę pracodawców, zarządców budynków, biurowców, na to, że warto ułatwić życie rowerzystom.

Nie jesteśmy radykalni w zachęcaniu ludzi do jazdy rowerem. Nikogo na siłę nie pragniemy uszczęśliwiać – mówi Arek Cempura, współorganizator akcji – Zależy nam, aby ta akcja wiązała się z pozytywnym podejściem do życia. Dlatego też mówimy o „tygodniu odpoczynku dla samochodów”, dlatego podkreślamy, że warto zagonić rower do roboty, niech zobaczy gdzie pracujemy. A pracodawców zachęcić do stworzenia warunków dla rowerzystów: zapewnienie parkingu, możliwości przebrania się, wysuszenia się. Do promowania akcji wśród swoich pracowników i Klientów włączyli się m.in. czasopismo Men’s Health i takie firmy, jak LUKAS Bank, Nasza-Klasa.pl oraz wielu innych, wspierających akcję.

Nasza-Klasa.pl zdecydowała się włączyć do akcji, gdyż uważamy, że warto wspierać wartościowe inicjatywy – mówi Sylwia Dobrowolska, specjalista ds. PR - Przesiadając się na rower mamy szansę poprawić naszą kondycję, zdrowie. Rower daje nam także duży zastrzyk energii na cały dzień a także możliwość poznania naszego miasta z innej perspektywy niż zakorkowane ulice.

LUKAS Bank zdecydował się przyłączyć do akcji, gdyż wspieramy działania proekologiczne oraz akcje, które zachęcają ludzi do aktywności. – mówi Joanna Pędzińska, Dyrektor Departamentu Komunikacji Marketingowej – Pozytywnie została odebrana akcja, która w maju dotyczyła Wrocławia, uważamy więc, że warto zachęcić ludzi aby zagonili swój rower do roboty również w innych częściach Polski.

Organizatorzy zachęcają do zaglądania na oficjalny serwis akcji www.ZagonRowerDoRoboty.pl, gdzie na bieżąco będą umieszczane informacje o akcji, jej partnerach, wydarzeniach. Zorganizowany zostanie również konkurs z atrakcyjnymi nagrodami, wśród których oczywiście nie może zabraknąć rowerów. Do tego w ramach działań wspierających akcję portal Fotografuj.pl organizuje konkurs fotograficzny z rower w roli głównej, gdzie fundatorem nagród jest firma Nikon.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Inicjatywa ChrońSkroń.pl skupia grupą osób, które wiele dzieli: wiek, praca, zainteresowania, rodzina, miejsce zamieszkania. Łączy natomiast jedno potrzeba aktywności oraz pozytywnego wpływu na otoczenie. Poprzez swoje działania ChrońSkroń.pl chce namówić wszystkich, by pamiętali, że jak się bawić, to z głową na karku, a nie w chmurach. Aby pamiętali, że nie są sami na stoku, na drodze, na chodniku. Do tego również pokazać, że działając wspólnie i energicznie z “otwartą” głową, można przebić mur - obojętności, lenistwa i zastoju.

www.chronskron.pl »

Kontakt:

Arkadiusz Cempura arek@chronskron.org

Bartłomiej Dajer bartes@chronskron.org

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!