Drogie, wymyślne i mało funkcjonalne - rowerzyści krytykują nowe stojaki, które pojawią się w centrum Wrocławia. Zaprojektowała je artystka, będą więc oryginalne, ale przez to cztery razy droższe od zwykłych
Żuławy, mimo podejmowania rozmaitych działań, nadal stanowią białą plamę na turystycznej mapie województwa pomorskiego. Sytuacja ma się zmienić po wybudowaniu ścieżki pieszo-rowerowej, zwanej Szlakiem Menonickim.
Ponad 50 tys. kilometrów tras rowerowych po Polsce znalazło się w portalu społecznościowym dla rowerzystów - Gdzienarower.pl. Jest to pierwszy serwis który pozwala na samodzielne ich wytyczanie online za pomocą aplikacji Google Maps i technologii GPS.
W ubiegłym roku szumnie zapowiadano utworzenie pierwszej w kraju samoobsługowej wypożyczalni rowerów w Tczewie, ale po ulicach miasta nie jeździ jeszcze ani jeden publiczny bicykl. Co więcej, nie przybyło dla nich zbyt wielu ścieżek.
Tor ma się znajdować przy ul. Wańkowicza, obok stadionu miejskiego. Będzie miał 320 metrów długości i 4 tory równoległe. W grudniu ma być gotowy projekt techniczny i kosztorys budowli.
Stare Miasto otwiera się na cyklistów. Interpelacja, którą złożył w tej sprawie radny Bartosz Dominiak, odniosła skutek. Śródmiejski Zarząd Terenów Publicznych przygotuje projekt organizacji ruchu rowerowego na Starówce.
Budowa linii tramwajowej z Młocin na Tarchomin, drugiej linii metra, pięciu kolejnych parkingów Park & Ride, tworzenie buspasów i wypożyczalni rowerów - to tylko niektóre pomysły ratusza mające ułatwić warszawiakom poruszanie się po mieście.
Czy ścieżka rowerowa na Starowiślnej zabierze miejsca parkingowe? Takie pytanie zadają sobie mieszkańcy remontowanej właśnie ulicy. - Ścieżka nie ma nic wspólnego z likwidacją miejsc - mówi Jacek Bartlewicz, rzecznik Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.
Kiedy moje dwa rowery odmówią posłuszeństwa, podjadę do centrum tramwajem. A będąc u celu podróży raczej nie wypożyczę zimnego niebieskiego roweru miejskiego.
W środę w Ministerstwie Środowiska architekt z Kopenhagi Lars Gemzoe, będzie opowiadał o przemianach, jakie w ciągu ostatnich 40 lat zaszły w stolicy Danii.
Justyna Kowalczyk - polska czołowa zawodniczka w dyscyplinie biegów narciarskich otrzymała rower warty 11 tys zł. Na sprzęcie tym podczas zgrupowania w Sierra Nevada wjeżdżała na górę o różnicy 2.000 metrów. Za pierwszym razem zajęło jej to 2,5 godziny, natomiast podczas ostatniego, siódmego treningu, urwała z dwóch godzin aż siedem minut.
Kraków szczyci się, że będzie pierwszym miastem w Polsce, które uruchomi sieć miejskich wypożyczalni rowerów. Ale realizacja tego świetnego pomysłu idzie jak po grudzie. Wypożyczalnie miały być udostępnione krakowianom na początku października tego roku.
Ministerstwo Infrastruktury przygotowuje projekt ustawy o dopuszczeniu
pojazdów do ruchu który przewiduje nałożenie na rowerzystów obowiązku noszenia kamizelek
odblaskowych na drogach poza obszarem zabudowanym. Niepełnoletni
cykliści mieliby natomiast zostać zobligowani do używania kasków.
Johan Museeuw, jeden z najlepszych na świecie sprinterów kolarskich, przenosi do nas z Lokeren swoją firmą produkującą wyczynowe rowery z Lokeren. Fabryka w podbydgoskim Osielsku już pracuje, choć jeszcze trwa jej rozbudowa. Docelowo ma zatrudniać około 200 osób
Tegorocznym tematem przewodnim konkursu jest rower - rozumiany nie tylko jako sposób na zdrowy tryb życia i pomysł na spędzanie wolnego czasu, ale także jako środek komunikacji w dużych miastach.
Otwarciu toru do ekstremalnych zjazdów rowerowych na Cytadeli w Poznaniu towarzyszyły zawody Superligi 2008. Pogoda nie przestraszyła publiczności. Każdy chciał zobaczyć, jak się lata na rowerach.
Aktywiści rowerowi z Praskiej Grupy Rowerowej, działającej na warszawskiej Pradze, doprowadzili do powstania ścieżki rowerowej na ulicy Fieldorfa w wyniku konsekwentnego prezentowania swoich racji miejskim urzędnikom. W 2007 r. PGR zorganizowała ankietę na najbardziej potrzebną ścieżkę rowerową.
Kilkucentymetrowe krawężniki przy wjazdach na ścieżkę rowerową, brak oznakowania. Rowerzyści nie trują, nie hałasują jak samochody, ale wciąż są traktowani, jak gorsi uczestnicy ruchu