Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Kross 2014 - nowa grupa rowerów Lea

Kross 2014 - nowa grupa rowerów Lea

Data: 2013-07-24
Źródło: Informacja własna

Kross 2014 LeaKolekcja rowerów Kross 2014 obfituje w nowe modele. Jedną z najbardziej rozbudowanych i zmodyfikowanych grup jest linia kobiecych rowerów - FemiLine. Dotychczasowe rowery z tej grupy: Level  i Hexagon  zastąpi jedna spójna seria – Lea.

Kross Lea to dziesięć nowych modeli o wszechstronnym zastosowaniu.

  • Seria Lea Active to podstawowe (Lea F1, F2, F3 i F4) przeznaczone są do rekreacyjnej jazdy po leśnych ścieżkach oraz okolicznych trasach rowerowych. W poprzedniej nomenklaturze można je zaliczyć do lini Hexagon
  • Seria Lea Sport (B2, B3, F5, F6, F7, F8) to z kolei modele należące do grupy Sport,  sprawdzą się w nieco bardziej wymagającym terenie i podczas zdrowej rywalizacji. Poprzednio moglismy je znaleść w grupie Level.

Kobiety decydują

Podczas projektowania nowej, kobiecej serii zespół R&D ściśle współpracował z grupą docelową czyli zawodowymi rowerzystkami. Miały one realny wpływ zarówno na geometrię jak i na końcowy wygląd rowerów. Efektem wielomiesięcznych prac jest nowa grupa, która cechuje się sportowymi ramami o nowoczesnych rysach oraz oryginalnym designem, w którym kolor nie jest dominantą a jedynie akcentem podkreślającym kobiecą linię. To połączenie sprawia, że modele z serii Lea będą nie tylko zdrowym, ale i modnym dodatkiem każdej aktywnej kobiety.

Kobiecy 29er

Kross 2014 Lea Wśród rowerów z serii Lea znajdą się pierwsze „duże koła” dla pań. Od kilku lat firma KROSS bardzo intensywnie poszerza swoje kolekcje, wchodząc sukcesywnie w nowe segmenty rynku. W kolekcji 2012 Kross wprowadził pierwsze 29ery (grupa Level B), w kolekcji 2013 seria została mocno rozbudowana, natomiast w nadchodzącym sezonie pojawią się dwie, zupełnie nowe propozycje specjalnie dla kobiet: rowery Lea B2 i Lea B3. Wyższy model zostanie wyposażony w zestaw napędowy Altus/Deore, widelec Suntour 32 RL Coil, hydrauliczne hamulce Avid DB1 oraz anatomiczne siodło Selle Royal Seta Female Custom. Oba modele damskich 29erów będą dostępne w rozmiarach od XS do M.

Sportowa

Czytaj więcej: Kross 2014

Najwyższy model z grupy Sport – Lea F8 został oparty na lekkiej ramie wykonanej z Aluminium Lite. Napędzany przez Shimano SLX rower, wyposażono w widelec Rock Shox XC 30 TK oraz hydrauliczne hamulce tarczowe Avid Elixir 1. Całość dopełniają aluminiowe komponenty KROSS Sport oraz anatomiczne siodło Selle Royal. Sportowy design F8 nawiązuje do męskich odpowiedników- jest to odpowiedź projektantów z Przasnysza na głosy kobiet startujących w maratonach MTB, szukających rowerów o bardziej stonowanym wyglądzie.

(full) Kross 2014 Lea-kross_2014_lea_f8.jpg
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!