W Poznaniu coraz częściej dopuszczany jest ruch rowerowy na drogach jednokierunkowych. Kolejnymi miejscami, na których zastosowano takie rozwiązanie, są ulice Zamkowa i Mokra na Starym Mieście, Reglowa na Świerczewie oraz Chrobacka i Skwierzyńska na Naramowicach.
Projekt uchwały autorstwa radnego PO Bartosza Domaszewicza trafi na sesję Rady Miejskiej za niespełna dwa tygodnie. Oczywiście trudno przewidzieć jak radni zagłosują, ale większość opowiada się jednak po stronie rowerzystów. Projekt uchwały dotyczy przewożenia roweru tramwajem i autobusem łódzkiego MPK.
Paweł Adamowicz - prezydent Gdańska, wysłał do Europejskiej Federacji Cyklistów (ECF) aplikację Gdańska o zorganizowanie światowego kongresu rowerowego Velo-city Global 2014. Hasło przewodnie gdańskiej kandydatury to „Velo-simplicity surprises”, czyli „Rowerowa normalność zaskakuje”.
Na 4 kolejnych ulicach jednokierunkowych w Poznaniu został zalegalizowany ruch rowerowy pod prąd. Tym razem są to ulice Zamkowa i Mokra na Starym Mieście oraz Chrobacka i Skwierzyńska w Naramowicach.
Pisaliśmy niedawno, że miasto wydało rowerowy plan Poznania. Mapę w skali 1:25 000 można nabyć w punktach informacji turystycznej. Tymczasem okazuje się, że swoją mapę w wersji elektronicznej ma także poznańska Sekcja Rowerzystów Miejskich.
Kolejny dzień targów to kolejna porcja nowinek, o których trzeba napisać. W relacjach z poprzednich dni pisaliśmy o 29-calowej i elektrycznej rewolucji, tym razem przedstawimy produkty, które nie przewrócą świata do góry nogami (kolami?), ale na pewno przydadzą się coraz szerszej rzeszy ludzi, dla których rower to główny środek transportu po mieście.
Wiele wskazuje na to, że jeszcze w tym roku pojawią się w Łodzi kontrapasy rowerowe i śluzy dla rowerów. Jest szansa, że będziemy mogli z nich korzystać jeszcze we wrześniu tego roku, a ich uruchomienie uświetni obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu
Za Bemowem, gdzie od 1 marca przyszłego roku ma zacząć działać 10 publicznych wypożyczalni 100 rowerów, podążają inne dzielnice. Ustawienie stojaków dla 200 rowerów do wypożyczania na kartę miejską planuje także Ursynów.
Drugi dzień targów za nami. Kolejne kilometry targowych alejek w nogach, a w głowach przytłaczająca ilość ciekawostek z rowerowego świata. Dzisiaj lista haseł o których chcemy Wam wspomnieć ułożyła się (z drobna pomocą) alfabetycznie.
Miejski Zarząd Dróg podpisał umowy na budowę i modernizację kolejnych dwóch odcinków dróg rowerowych w Toruniu. Inwestycje będą realizowane w ramach Programu Rozwoju Komunikacji Rowerowej na lata 2007- 2015.
W sierpniu 2011 roku władze dzielnicy Bemowo zapowiedziały uruchomienie systemu wypożyczalni rowerowych w tej dzielnicy. Od 1 marca na Bemowie ma działać 10 publicznych wypożyczalni dla 100 rowerów.
Na ul. Świdnickiej przy hotelu Monopol stanęło we wtorek 16 stanowisk i 10 rowerów po raz pierwszy ufundowanych nie przez miasto, a prywatną firmę. Do końca miesiąca system Wrocławskiego Roweru Miejskiego rozbudowany zostanie o 18 podobnych stacji.
Imprezę z okazji otwarcia mosty na Rędzinie - będącego częścia Wrocławskiej Autostradowej Obwodnicy Wrocławia - zorganizowała firma Sport Media na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Pociągi Regio docierające często do miejscowości pięknych krajobrazowo, a przy tym trudno dostępnych, są często wybierane przez rowerzystów. Z myślą o nich przygotowaliśmy ofertę specjalną "Kolej na rower", dzięki której można zabrać przysłowiowe "dwa kółka" za symboliczną złotówkę.
Są tańsze, zdrowsze i ekologiczne - nic więc dziwnego, że coraz więcej bydgoszczan przesiada się z aut na rowery. Za modą nie nadążają jednak urzędnicy i zapominają, że "dwa kółka" też się parkuje. O tym, co zmienić w infrastrukturze, by miasto stało się przyjazne cyklistom, można porozmawiać podczas konsultacji społecznych.
We Wrocławiu od kilku miesięcy funkcjonuje system wypożyczalni rowerów miejskich. We wtorek do ratusza przyjadą specjaliści, którzy opowiedzą, jak taki sam system można byłoby stworzyć w Olsztynie
Jaki jest pomysł ratusza na sztandarową imprezę promującą ideę przesiadania się z samochodów do autobusów i na rower? Według mnie sprowadza się do hasła: zróbmy byle co, byleby było - pisze Piotr Zapotoczny, "Gazeta Wyborcza"
W piątek - 31 sierpnia jak co miesiąc o godzinie 18:00 ruszają Masy Krytyczne we Wrocławiu, Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Kaliszu, Zielonej Górze, Słupsku, Piotrkowie Trybunalskim, Łodzi, Białymstoku, Toruniu, Wałbrzychu oraz w Bydgoszczy.
Nie wszystkie górskie trasy są niedostępne dla osób niepełnosprawnych. Przekonało nas o tym dwóch paraolimpijczyków, którzy zdobyli karkonoskie szczyty na rowerach napędzanych siłą rąk.