Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Reportaż > Targi rowerowe w Polsce > Warszawa 2007 > Targi rowerowe w Warszawie 2007

Targi rowerowe w Warszawie 2007

Wstęp

Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi, targi i po targach... Dobrze że jest taka impreza, ale szkoda jednak, że nie mieliśmy na nich pełnego przekroju rynku rowerowego w Polsce. Owszem w Warszawie pojawiło się sporo dużych graczy: dystrybutorów i importerów, ale targi nie oddawały całego obrazu branży. Na pewno cieszy obecność trzech największych polskich producentów rowerów: Arkus & Romet Group, Zasada Rowery oraz Magnum. Martwi natomiast brak zdecydowanego lidera na tym polu: firmy Kross. Wystawiał się w zeszłym roku, i jakoś nie chce się wierzyć, że dla takiej firmy był to zbyt duży wydatek. Czemu jej zatem nie było ? Z zagranicznych producentów rowerów, którzy mają spory udział w "torcie" sprzedaży byli: Giant, Scott, Merida, Author, Wheeler, Trek, Gary Fisher, Cube i Kona. Kogo brakowało ? Przede wszystkim Shimano (R&P Pawlak), SRAMa (Harfa Harryson) oraz Kellys'a. Co natomiast cieszy ? Jak zawsze rodzynki: małe firmy, często polskie, które oferują ciekawe - zazwyczaj niszowe produkty. Przykładem są przyczepki Extrawheel, rowery Electra, rowery poziome Azub Bike oraz osprzęt do przechowywania rowerów Gah Alberts. Z najciekawszych to wszystko.... Pozostaje mieć nadzieję że przyszłoroczna impreza zasięgiem obejmie sąsiednią halę.

Oficjalne stanowisko firmy Kross, przesłane po opublikowaniu przez wRower.pl reportażu z Targów rowerowych:

Nieobecność firmy Kross podczas III Targów Rowerowych 2007 wynika z założeń strategii marketingowej, która została przyjęta dla marki Kross na sezon 2007. Założenia tej strategii dotyczą obecności marki na największych targach rowerowych Europy, co ma związek z wolumenem produkcji oraz międzynarodowym charakterem naszej działalności. Warszawskie Targi EXPO są właściwie jedyną imprezą targową tego typu organizowaną w Polsce, ale jej charakter ma wymiar regionalny (Warszawa i okolice) i jest ona dedykowana Klientom detalicznym.

Media branżowe oraz dystrybutorzy marki Kross mieli okazję poznać kolekcję Kross już na jesieni ubiegłego roku, prezentowaliśmy ją m.in. podczas Targów Eurobike i IFMA. Klienci detaliczni mają okazję zapoznać się z nową ofertą zarówno odwiedzając nasze salony, witrynę internetową, jak również z TV, prasy i Internetu. Działania komunikacyjne są przez nas prowadzone przez cały sezon i mają na celu dotarcie z informacją o zaletach naszych rowerów do szerokiego grona odbiorców. .

Wszystkie osoby, które liczyły na naszą obecność podczas Targów i chciałyby się dowiedzieć czegoś więcej, serdecznie zapraszamy do kontaktu z firmą i dystrybutorami marki Kross.

Z wyrazami szacunku,
Danuta Baprawska
Marketing & Public Relations Manager
Kross SA

Wrażenia z pobytu w poszczególnych boksach:

Mactronic

Na stoisku polskiego producenta oświetlenia można było oglądać trzy nowe modele przednich lampek: DIF-1W, NDB-4W oraz LS-3LED, oraz z serii Falcon Eye: FN-01, FN-01G, FN-WZ1. Wkrótce omówimy te modele dokładniej.

Gah-Alberts

Dystrybutor niemieckiej firmy Gah-Alberts prezentował się poraz pierwszy na targach rowerowych w Polsce. Sporym zainteresowaniem cieszyły się wieszaki oraz system podwieszenia całego roweru. Sam pomysł nie jest nowy, zaskakiwała jedynie cena... i to pozytywnie. Prosty hak do powieszenia pionowego roweru kosztuje 5 zł, a cały system do powieszenia roweru pod sufitem za pomocą systemu bloczków i chwytaków jedynie 30 zł. Akcesoria Gah Alberts będą dostępne w marketach budowlanych OBI.

Abus

Kolejna niemiecka firma, specjalizująca się w zabezpieczeniach nie tylko do rowerów pokazała spory asortyment U-locków, pętli, kłódek oraz łańcuchów. Nas zainteresowała nowość na rok 2007 - diodowe podświetlenie zamku szyfrowego w pętlach.

Raido - rowery poziome AZUB Bike

Dużym powodzeniem cieszyły się przejażdżki na poziomych rowerach firmy Azub-Bike Rowery tego typu nie są może nowością w naszym kraju, jednak do tej pory były domeną fascynatów samodzielnie konstruujących poziome jednoślady. Firma Raido jest wyłącznym dystrybutorem czeskiej firmy Azub-Bike. Oferta zwiera trzy modele dwukołowe: Azub 5, Azub Max oraz Azub Hadcore. Czwarty model - typu "harley" - jest dostępny w dwóch wersjach: dwukołowej: Azub Easy oraz trójkołowej: Azub T.

Ceny zaczynają sie od 5000 zł, a za najwyższy model Azub Hardcore z przerzutkami SRAM X.0 oraz hamulcami tarczowymi Avid Jucy 5 musimy dać aż 13.000 zł.

Rowerami tego typu można uprawiać turystykę - i nie chodzi tu tylko o przejażdżki za miastem, ale wielodniowe wyprawy. Do każdego z rowerów możemy kupić bagażnik i specjalne sakwy (o pojemności 90 litrów). taki komplet kosztuje około 200 euro.

Do turystów z dziećmi jest dedykowana oferta dwóch przyczepek rowerowych: Azub Jerry i Azub Tom

Thule

Znany producent wszelkiej maści bagażników na samochody zaprezentował modele adresowane do rowerzystów. Firma systematycznie zwiększa ofertę bagażników mocowanych na hak holowniczy. To właśnie modele z tym typem mocowania stanowią zdecydowaną większość w kolekcji rowerowej. Bagażniki mocowane na tylną szybę oraz na dachu bagażnika są rzadziej sprzedawane. Zwiedzający mogli oglądać nowy mocowany na hak model Thule EuroClassic G5 904. Jest to całkiem sporych rozmiarów platforma mieszcząca 2 lub 3 (z adapterem) sztuki rowerów. Montaż jest możliwy za pomocą wygodnej i prostej w użyciu dźwigni, a dzięki jego możliwości odchylania bez problemu dostaniemy sie do bagażnika samochodu. Niestety cena: prawie 2000 zł za wersje na dwa jednoślady jest wysoka. Zdecydowanie tańsze są dwa kolejne nowe modele bagażników: Thule HangOn 4B 9708 oraz Thule HangOn 3B 972. Pierwszy - który mieści 4 rowery jest oferowany w cenie 490 zł, a drugi - wersja na 3 sztuki - 390 zł. Trzeba przyznać, że oba cechują się dużą prostotą konstrukcji, a przy tym sa w pełni funkcjonalne - jego zakładanie na hak wymaga co prawda użycia klucza, ale umożliwiają bezproblemowe odchylenie rowerów.

Garmin

Amerykański producent sprzętu do nawigacji satelitarnej pokazał nowe urządzenie typu GPS zaprojektowane specjalnie na potrzeby treningu rowerowego. Zainstalowany na rowerze poinforumje użytkownika o tym gdzie się znajduje, a także udostępni informacje związane z nawigacją do wytyczonego celu. Edge 205 umożliwia pomiar wielu istotnych z punktu widzenia rowerzysty parametrów - prędkości, odległości, czasu, spalonych kalorii, wzniesień i spadków itd. Wkrótce napiszemy więcej o nowym Garminie.

Giant

Jedno z największych stoisk miała firma Giant - duży gracz na polskim rynku rowerowym. Nowości na rok 2007 tej firmy zaprezentujemy w najbliższym czasie.

Shimano

Na targach niestety nie było obecnej firmy Shimano. Jednak w wielu modelach rowerów można było oglądać najnowsze komponenty tego japońskiego potentata.

Zasada-Rowery

Naszą uwagę zwrócił jeden z niewielu rowerów singlowych oferowanych na polskim rynku. Mowa tutaj o jednobiegowym Haro Mary SS w cenie 2700 zł.

Arkus-Romet

Najważniejszą nowością firmy Arkus&Romet Group na rok 2007 jest poszerzenie kolekcji oferowanych rowerów o markę Univega. Pozwoli ona polskiej firmie zaoferować rowery dla bardziej wymagających użytkowników. Dzięki temu posunięciu Arkus&Romet Group będzie oferował prawie 100 modeli rowerów dwóch marek: Arkus oraz Univega. Ciekawostką w ofercie Arkusa jest kolejny model z grupy Dirt/Dual: Arkus VIP Surface (obok dotychczasowego Arkus Blade).

North Legion SMX

Z produktów, które nie były sciśle związane z branżą rowerową najciekawsze wydały nam się śnieżne pojazdy będące skrzyżowaniem nart z rowerem. Skiboby, bo taką nazwę noszą tego typu pojazdy są obecne na stokach narciarskich od wielu lat. Jednak produkty firmy North Legion są nie tyle skrzyżowaniem zwykłego jednośladu z nartami, ale raczej wyczynowego roweru z pełną amortyzacją. Dzięki wymyślnej konstrukcji podczas pochylania sie na zakrętach kierujący może "kantować" wszystkimi trzema nartami. Pozwoli to na osiągnięcie większych prędkości niż w klasycznym Skibobie. Nie mówiąc oczywiście o tym że pełna amortyzacja umożliwia jeszcze bardziej szaloną jazdę po śniegu.

Merida

Merida zaprezentowała kilka nowości na bieżący rok:

Nowe modele rowerów z pełnym nawieszeniem: AM 500-D oraz AM 400-D
seria Juliet została rozszerzona do czterech modeli (Juliet 500-V, 100-V,40-V
Nowa seria rowerów Urban 700 (8 modeli) oraz City, która w ofercie firmy była cztery lata temu
Nowy model Matts FLX 900-D (w cenie 5700 zł) z karbonowymi widełkami tylnymi pochłaniającymi drgania tylnego koła

Magnum

Jeden z czterech czołowych polskich producentów rowerów na bieżący sezon przygotował aż 26 nowych modeli rowerów opartych na aluminiowych, lub karbonowych ramach.

Oferowana już w zeszłym roku karbonowa rama Evo XXX jest bazą rowerów o tej samej nazwie. Nowy, ważący zaledwie 9,2 kg model oparty na SRAMie X.0 jest dedykowany do maratonów oraz wyścigów XC
Podobne zastosowanie ma Evo X2 - czyli ważący około 11 kg i kosztujący 9 tys. zl model na aluminiowej ramie z pełnym zawieszeniem W nowym modelu Evolution opartym na aluminiowej ramie zastosowano tylne górne karbonowe widełki pochłaniające drgania koła Escapade - rower z pełną amortyzacją z przednim widelcem RST Omega i tylnym tłumikiem RST Chamber X Esprit ważący 12,8 kg i kosztujący około 2200 zł - oparty na ciekawej w kształcie hydroformowanej ramie (z wyraźnymi przetłoczeniami) Diamond - gdzie kręgosłupem jest rama z dolną główną rurą zmieniającą przekrój z owalnego "w pionie" na owalny "w poziomie" Najtańszym modelem Magnuma to w tym roku jest Champion za 780 zł
W ofercie rowerów szosowych mojawiły się dwa modele:Lotus oraz niskobudżetowy Rover za 1600 zł
Reprezentowana w zeszłym roku przez jeden model dirtowa klasa została rozszerzona do trzech modeli: Badboy,Sungboy oraz dotychczasowy Extreme Amsterdam to seria rowerów miejskich przeznaczonych dla starszych osób

Sporym zainteresowaniem zwiedzających cieszył się model "Tarantula" - określany przez pracowników firmy Magnum jako rower "do lansu". Biorąc pod uwagę ciekawy wygląd, ładną kolorystykę utrzymaną w czarno-chromowanej tonacji oraz cenę wynoszącą 1100 zł można sądzić że rower ten ma całkiem spore szanse zająć miejsce w tej niszy rynkowej.

Scott

Nowości na rok 2007 zaprezentowane na targach:

  • Nowa seria rowerów Spark opartych na lekkiej ramie full-supension wykonanej w technologii Integrated Molding Process, ważącej zaledwie 1790 gramów (z tłumikiem). Topowy model - Spark LTD za 24 tys zl waży zaledwie 9,9 kg. Pozostałe to: Spark 10, Spark 20 oraz Spark 30
  • Podobnie niska waga jest wyróżnikiem hardtailowej serii Scale, z najwyższym modelem Scale LTD - ważącym 9 kg i kosztującym 20 tys. zł
  • Trzeci ciekawy model to również super-lekki rower tym razem szosowy: Addict Limited ważący... 5,9 kg. Kosztuje odwrotnie proporcjonalnie do wagi: 37 tys zl

Stylowa Electra

Mało kto przechodził obojętnie obok rowerów typu Beach Criuser, prezentowanej po raz pierwszy w zeszłym roku firmy Electra. Na bieżący rok oferta została znacznie rozszerzona. Firma Almot rozpoczęła także dystrybucję charakterystycznych holenderskich miejskich rowerów Montego - z zabudowanym układem napędpwym

Basil

Po-lSport został dystrybutorem holenderskiej firmy produkującej sakwy oraz kosze i koszyki na rowery. Sakwom w najbliższym czasie przyjrzymy się dokładniej, a na targach naszą uwagę zwróciły damskie torebki z opcją przypięcia do bagażnika (ukryte za zamkiem błyskawicznym haki).

Vittoria

W ofercie tej włoskiej najbardziej spodobała nam się chyba pierwsza na świecie... dwustronna opona. Revo KXS - kosztujący 229 zł - ma po jeden stronie slick, a z drugiej agresywny bieżnik zapewniający odprowadzenie wody

Selle Italia

Oprócz zastosowania kosmicznych materiałów, w pościgu za coraz mniejszą wagą włoska firma postanowiła odchudzić siodełko zmniejszając jego... powierzchnię. SLC - to nowy model dostępny dla rowerzystów w dwóch odmianach (SLC oraz SLC Gel Flow) ważący 190 lub 210 gramów i kosztujący około 600 zł

Geax

Producent opon Geax oferuje płyn antprzebiciowy Pit-Stop. Za pięćdzięsięcio mililitrowy pojemnik zapłacimy 25 zł. Na zdjęciu (po lewej) widać zestaw dwóch katridży z uchwytem do wspornika siodła.

Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007Targi rowerowe w Warszawie 2007

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!