Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Reportaż > Targi rowerowe w Polsce > Katowice 2000 > Targi rowerowe w Katowicach 2000

Targi rowerowe w Katowicach 2000

RST

Firma Velo przedstawiła monstrualny widelec RST Sigma XL. Sprężyny stalowe, tłumienie hydrauliczne. Skok 178 mm i waga 3700g budzi respekt. Cena powala: 5338 zł !

Kryptonite

Łańcuch - zapięcie firmy Kryptonite “New York Chain” przyda się nie tylko w Nowym Jorku. Potężne stalowe ogniwa w niczym nie przypominają krowiego łańcucha. Cena iście amerykańska - 459 zł

Mavic

Firma Harfa z Wrocławia zaprezentowała cały system komponentów Mavica: piasty, korba, przerzutka Maktronic, wkłady suportowe, kaseta oraz klamki hamulcowe.

HUGER

Niemiecka firma po raz pierwszy zaprezentowała swoje wyroby na targach. Firma ta specjalizuje się w produkcji przyrządów pomiarowych. Dla rowerzystów górskich przydatne będą dwa modele naręcznych zegarków z wysokościomierzem. AT200H oraz AT301H.

Niżej podpisany MjK miał okazje testować przez 2 dni model AT301H i wrażenia są następujące: sam zegarek faktycznie jest dokładny - jeśli w krótkim czasie zmienimy wysokość to zostanie ona pokazana z dokładnością do ok. 1-2 metrów (można zmierzyć tak np. wysokość budynku). Jednakże należy że ciśnienie powietrza na podstawie którego jest wyliczana wysokość zmienia się w ciągu dnia i wahania dzienne wysokości 30-80 metrów są normalne. Nie jest to wina licznika, a jedynie sposobu pomiaru.

Spinergy

Koła znanej z tej branży firmy przybrały chyba nową asymetryczną formę. Zarówno modele linii SPOX99 jak i SPOXR2 mają w przypadku koła przedniego splot słoneczny. Natomiast w tylnym po stronie kasety słoneczny, a z drugiej krzyżowy. Wygląda to trochę dziwnie, ale ładnie i oryginalnie. Należy wierzyć że zapewni to większą wytrzymałość i sztywność koła.

Shimano

Marne i małe stoisko. Gigant z Japonii nie popisał się. Uwagę zwracają jedynie koła tej firmy i ... zegarek. Otóż możemy zakupić zestaw komponentów DURA-ACE do którego dodawany jestShimano całkiem gustowny zegarek, nawet pasujący kolorem do zestawu. Ciekawe kiedy do szprych będą dołączać szczoteczki do zębów....

Giant

Pomysł z pieczoną wiewiórką z grzybami na dziko użyty w reklamie firmy Giant, jest co najmniej dziwny i kontrowersyjny. Na pewno nie będzie się podobać niejakiemu panu MH (:-))) . Hmmm ale cóż.... mamy wolny rynek i każdy może robić co mu się podoba.. W takim razie podam dokładny przepis na ta nieszczęsna wiewiórkę za katalogiem Giant’a

Pieczona wiewiórka z grzybami na dziko a'la GIANT

Giant wystawił się z rozmachem godnym tego giganta. Wielka ciężarówka z telebimem serwowała reklamowe kawałki zachwalające rowery tej marki. Można było również zagrać w grę Play Station “No Fear Downhill Mountain-biking” .

Targi rowerowe w Katowicach 2000Targi rowerowe w Katowicach 2000

Giant Expedition

Dla podróżników firma jak co roku ma specjalny model. Giant Expedition na pewno wypłucze nam kieszenie swoją ceną (ok. 4899 zł), ale za jednym zamachem mamy rower przystosowany do dalekich podróży z kompletem osprzętu (bagażniki z przodu i z tyłu, oświetlenie, dynamo, błotniki, ...). Rama aluminiowa, widelec Cro-Mo, system Deore XT, hamulce hydrauliczne Magura HS Special.

SCOTT

Rama Scott OCTANE FX-DH jest marzeniem niejednego downhilowca... Gdyby nie ta cena.... należąca chyba do rekordów - 7919 zł za sztukę.

Soją drogą SCOTT nazwał poszczególne modele serii ENDURO podobnie jak jeszcze bodaj rok temu Moongose: “G-Zero” (u Moongose było to “Zero-G” jeszcze dwa lata temu. Przypadek?

Sigma

Ta znana z produkcji liczników rowerowych firma zaprezentowała okulary dla rowerzystów.

DUO

Firma DUO zaprezentowała zupełnie nowy system mocowania sakw na zatrzaski. Sakwy zdejmuje się chwytając za rączkę i pociągając do góry – podobnie jak w sławnych Ortliebach, ale w odróżnieniu od nich sakwy zakłada się normalnie – zaczepiając haki o bagażnik, czego Ortlieb nie posiada.... Oczywiście nie można porównywać jakości choćby samego materiału użytego na sakwy... Można jednak docenić wysiłki firmy DUO w kierunku polepszenia swoich wyrobów. Ciągle jeszcze największą zaletą sakw tej firmy jest ich cena... Zupełnie nowym produktem tej firmy była przyczepka rowerowa.

ORTLIEB

Ta sławna z produkcji sakw firma ma swojego wyłącznego przedstawiciela na Polskę !

Shwinn

Bardzo ciekawe stoisko z ... helikopterem. Ładny rower stylizowany na "Clunkiera"

Nokian

Wspaniałe 3 opony z kolcami ceny od 100 zł do 300 za zjazdową.


Wspaniałe 3 opony z kolcami ceny od 100 zł do 300 za zjazdową.

Targi rowerowe w Katowicach 2000Targi rowerowe w Katowicach 2000Targi rowerowe w Katowicach 2000Targi rowerowe w Katowicach 2000Targi rowerowe w Katowicach 2000Targi rowerowe w Katowicach 2000Targi rowerowe w Katowicach 2000Targi rowerowe w Katowicach 2000Targi rowerowe w Katowicach 2000Targi rowerowe w Katowicach 2000Targi rowerowe w Katowicach 2000Targi rowerowe w Katowicach 2000Targi rowerowe w Katowicach 2000Targi rowerowe w Katowicach 2000Targi rowerowe w Katowicach 2000Targi rowerowe w Katowicach 2000Targi rowerowe w Katowicach 2000Targi rowerowe w Katowicach 2000Targi rowerowe w Katowicach 2000Targi rowerowe w Katowicach 2000Targi rowerowe w Katowicach 2000Targi rowerowe w Katowicach 2000Targi rowerowe w Katowicach 2000Targi rowerowe w Katowicach 2000Targi rowerowe w Katowicach 2000Targi rowerowe w Katowicach 2000

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!