Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Reportaż > Targi rowerowe w Polsce > Kielce Bike-Expo 2011 > Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011

Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011

Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011Po zeszłorocznym debiucie I Międzynarodowych Targów Rowerowych BIKE EXPO, które w jednym miejscu skupiły ponad 200 najbardziej liczących się na rynku marek, od 7 do 9 października 2011 roku odbyła się druga edycja imprezy. W ubiegłym roku wystawę odwiedziło ponad 3000 branżowych specjalistów - przedstawicieli 500 sklepów i hurtowni rowerowych z całej Polski.

W drugiej edycji Bike Expo wzięło udział 119 firm reprezentujących 400 marek obecnych na polskim rynku.

Targi po polsku

Osoby zorientowane w świecie biznesu rowerowego wiedzą, że od zeszłego roku w Polsce mamy wojnę (kolejną) pomiędzy dwiema konkurencyjnymi imprezami odbywającymi się niemal w tym samym czasie:

  • Targi Rowery w Warszawie 29 wrzesień - 1 październik
  • Bike Expo w Kielcach 7-10 październik

"Targi Rowery" odbywają się po raz 7. (do 2009 roku portal wRower.pl był patronem medialnym imprezy) - od dwóch lat w nowej lokalizacji (tereny wystawiennicze MT Polska). Początkowo odbywała się w stosunkowo małej hali Expo XXI w centrum Warszawy. Miała ona dużą szansę stać się największą imprezą targową w tej branży. Niestety z różnych przyczyn o których nie wypada tutaj pisać tak się nie stało.

2009 roku powstało Polskie Stowarzyszenie Rowerowe. Jednym z pierwszych zadań nowej organizacji było stworzenie jednych dużych profesjonalnie zorganizowanych targów rowerowych. PSR prowadziło rozmowy z organizatorem Targów Rowery w Warszawie, ale ze współpracy nic nie wyszło. Obecnie mamy niezbyt normalna sytuację, że w tym samym czasie są organizowane dwie identyczne niemal imprezy. Nie da sie ukryć - że szanse ma tylko jedna z nich. Która wygra, zależy od dwóch czynników: "przeciągniętych" na swoją stronę kluczowych wystawców - producentów oraz importerów oraz oczywiście od frekwencji odwiedzających. Wg mnie kluczem jest kilka największych firm. Tą konkurencję wygrywają targi Bike Expo - bo właśnie w Kielcach wystawili się czterej najwięksi producenci rowerów:

  • Kross,
  • Zasada,
  • Romet&Arkus Group,
  • Unibike

Brakło jednego gracza - oczywiście obecnego na konkurencyjnej imprezie: MBike.

Dużym plusem Bike Expo jest ściągnięcie do siebie dwóch ważnych graczy na rynku: firmy Velo oraz Harfy -Harryson. Wisienką na torcie jest natomiast udział firmy Shimano - która na targach w Polsce przestała się pojawiać wraz z upadkiem Targów Rowerowych w Katowicach związanym z zawaleniem się hali w 2006 roku.

Jakich marek zabrakło w Kilelcach: Trek (SSC), Cube (Ski-Team), Merida, Wheeler, Giant, Kellys, Ghost (Secesja), Specialized (był ale reprezentowany przez sklep a nie dystrybutora)

Część firm wykazała sie sprytem i wystawiła się na dwóch imprezach - np Bikeman, Accell (Herkules), Bikershop, Scott, Velo.

Dużym plusem Bike Expo jest przeznaczenie dwóch pierwszych dni targowych wyłącznie dla firm branżowych a ostatniego dla wszystkich odwiedzających. W ten sposób targi spełniają swoja rolę - czyli służą do nawiązywania kontaktów B2B (business to business) a nie są wystawą rowerów oraz akcesoriów dla szerokiej publiczności.

Imprezie towarzyszył w sobotę finał BikeMaratonu - który przyciągnął ponad 1000 zawodników i osób towarzyszących. Pomysł dobry, ale niestety w ten sposób w dzień zamknięty - zarezerwowany na rozmowy handlowe - na halach pojawiło się wielu klientów detalicznych (czyli klientów końcowych nieposiadających swojego sklepu, czy firmy dystrybucyjnej). Ten element jest do poprawy jeszcze.

Medale i wyróżnienia

Na targach rozdano 8 medali przyznawanych przez jury składające sie z dziennikarzy (w tym oczywiście także portalu wRower.pl oraz przedstawicieli organizatora).

W kategorii: INNOWACJE TECHNICZNE

MEDAL - H7 ENGIEERING za OXYDrive - napęd elektryczny do montażu w rowerach konwencjonalnych
WYRóŻNIENIE - POLBIKE za OBRĘCZ RYDE - PROJEKT LUNASEE
WYRóŻNIENIE - RED BIRD ARKADIUSZ MAJEWSKI za POLYGINE SPRAY

W kategorii: DESIGN

MEDAL - PORĘBA FHU za LOOK 920 RAMA
WYRóŻNIENIE - LARIX, JANUSZ PIEŁA SPóŁKA JAWNA za okulary UVEX SGL 202
WYRóŻNIENIE - ZASADA GROUP za MEDANO ARTIST SPECIAL EDITION WOMAN&MAN26''

W kategorii: POLSKI PRODUKT

MEDAL - KROSS S.A. za KROSS EARTH 2.0
WYRóŻNIENIE - SIKORSKI CYCLES Sp. z o.o. za SIKORSKI CYCLES - FREEDOM ONE
WYRóŻNIENIE - SPORT-ON za EXPLORER II OFF-ROAD HANDCYCLE

W kategorii: BEZPIECZEŃSTWO

MEDAL - BBF BIKE GmbH za ZAPIĘCIE SKŁADANE BORDO GRANIT X-PLUS 6500
WYRóŻNIENIE - PORĘBA FHU za zapięcie KNOG STRONGMAN
WYRóŻNIENIE - LARIX, JANUSZ PIEŁA SPóŁKA JAWNA za KASK ROWEROWY UVEX ULTRASONIC

W kategorii: PRODUKT DLA KOBIET

MEDAL - FILATI MIROSŁAW KUBIAK SP. J. za spodenki rowerowe damskie z szelkami
WYRóŻNIENIE - EURO BIKE PRODUCTS PIOTR PAWLAK za rower damski AMSTERDAM
WYRóŻNIENIE - BANASZEK DUDA COMPANY SP. J. za BASIL ELEMENTS (seria sakw i koszy)

W kategorii: PRODUKT DLA DZIECI

MEDAL - PUKY GmbH za PUKY LR 1 Br
WYRóŻNIENIE - BIKEFUN KRZYSZTOF MORAWSKI za rowerek biegowy w 3 wersjach
WYRóŻNIENIE - ARKUS&ROMET GROUP sp. z o.o. za HARMONIA DRIFT (RóŻOWA)

Puchar Dziennikarzy:

PROBIKE PAWEŁ MARCZAK za ANTIDOTE LIFE LINE

Aranżacja stoiska:

Medal - ALMOT Mikołaj Sibora Sp.k. - Złotniki Kujawskie (F-28)
Wyróżnienie - AveBmx - Warszawa (F-43)
Wyróżnienie - APOL Sp. z o.o. -Warszawa (G-22)
Wyróżnienie - BIKEMAN M. Prądzyński -Warszawa (E-17)
Wyróżnienie - KROSS S.A. -Przasnysz (E-5)

Kross

Czołowy polski producent rowerów wystawił swoją kolekcję na rok 2012 w tym także nowe modele: z pełnym zupełnie nowym zawieszeniem Earth 2.0 (nagrodzony medalem) oraz Level B3 na coraz popularniejszych kołach 29".

Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011

Zasada Rowery (Maxim oraz Medano)

Wieluńska fabryka pokazała bardzo kolorowe stoisko (znane nam z targów Eurobike w Friedrichschafen) na którym prezentowała nowe modele - między innymi limitowana edycja SOCCERS serii ARTIST. Modele miejskich cruiserów zadedykowane zostały fanom piłki nożnej kibicującym podczas przyszłorocznych Mistrzostw Europy EURO 2012. Na mecze będą mogły wybrać się całe rodziny, gdyż edycja obejmuje modele damskie (białe) i męskie (czarne) na 26" kołach oraz modele dziecięce (białe i czarne) 24". O kolekcji Medano na rok 2012 napiszemy wkrótce.

Sporą ciekawość zwiedzających budził Strinbike - rower w którym łańcuch zastąpiono... linkami. Konstrukcja jest skomplikowana i raczej nie wróżymy jej powodzenia, a w szczególności w Polsce.

Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011

Electra

Zadziwiająco duże stoisko (nagrodzone medalem) posiadał dystrybutor marki Electra. Obecna już od kilku lat na polskim rynku marka rowerów typu cruiser oraz miejskich zyskuje sobie coraz więcej sympatyków.

Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011

Basil

Na stoisku Banaszak Duda Company warto było obejrzeć nowa linię sakw Basil Elements - nominowana do nagrody targowej w kategorii "design". Wykonana z ekologicznego materiału w naturalnych kolorach pewnie spodoba sie kobietom - bo do nich jest adresowana ta linia.

Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011

Eurobike

Kolejny polski producent rowerów zaprezentował stylowy rower miejski o nazwie "Amsterdam" w wersjach z kołem 26 i 28 cali. Za 999 zł otrzymamy rower z aluminiową ramą, trzybiegową piastą Shimano Nexus oraz hamulcem typu torpedo, pełnym oświetleniem, bagażnikiem tylnym oraz błotnikami. Na uwagę zasługuje przedni koszyk oraz drewniane zdobienia na osłonie łańcucha. Szkoda tylko że nie pomyślano o amortyzowanym widelcu - przydał by sie w polskich warunkach. "Amsterdam" otrzymał wyróżnienie w kategorii "Produkt dla kobiet"

Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011

OXYDrive

Medal Targów za innowacje techniczne otrzymała brytyjska firma ENGIEERING za zestaw do samodzielnego montażu przekształcający zwykły rower w elektryczny. Za około 3000 zł otrzymamy ważący 6,5 kg zestaw składający się z baterii Litowo-Polimerowej o pojemności 9Ah (starcza na około 500-700 cykli ładowania), silnik oraz układ sterujący. Akumulator pozwala na przejechanie około 50 km na jednym "załadowaniu"

Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011

Galeria

Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011Targi rowerowe w Kielce Bike-Expo 2011
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!