Zielonogórskie Stowarzyszenie Rowerem Do Przodu chce ścieżki, która połączy Lubuskie Trójmiasto. Trasa miałaby biec od Nowej Soli, przez Zieloną Górę, Cigacice aż do Sulechowa. Pomysł popierają władze miast
Choć ruch rowerowy jest w Polsce dziesięciokrotnie mniejszy niż w krajach Europy Zachodniej, to wypadków z udziałem rowerzystów jest znacznie więcej - alarmowali uczestnicy wtorkowej konferencji "Rowerowa Polska - Rowerowa Europa".
Nawet najnowocześniejsze rowery nie zapewniają teleportacji - drwi z pomysłów ratusza Zielone Mazowsze. To reakcja na zapowiedź budowy systemu rowerowego. Ekolodzy uważają, że bez budowy ścieżek rowerowych pomysł zakończy się porażką. Tymczasem w budżecie Warszawy pieniędzy na ścieżki brakuje - informuje TVN Warszawa.
Chcą, by nasze miasto było bezpieczne dla rowerzystów, więc tworzą nowe stowarzyszenie. Do Bydgoszczy Rowerowej może się przyłączyć każdy. Pierwsze spotkanie już w czwartek
Do końca lipca przy gdańskich ulicach zostanie zamontowanych 500 stojaków rowerowych w kształcie odwróconej litery U. Zamówienie stojaka w wybranej lokalizacji może złożyć każdy mieszkaniec Gdańska.
Jak informuje Stowarzyszenie Rowerowy Białystok - praktyka stawiania przycisków na przejazdach rowerowych w celu detekcji cyklistów jest bardzo powszechna, ale... niezgodna z prawem
Projekt zmian w kodeksie drogowym poprawiających bezpieczeństwo i ułatwiających życie rowerzystom trafił już do Sejmu. Ustawę przygotowali rowerzyści zrzeszeni w "Miastach dla Rowerów" oraz posłowie Platformy Obywatelskiej.
Skoro strażnicy miejscy jeżdżą po Gorzowie, Toruniu czy Poznaniu, to dlaczego nie po Zielonej Górze. Domaga się tego Stowarzyszenie Rowerem Do Przodu. Ale szybciej na rowery wsiądą policjanci.
Na paliwo do samochodów strażników miejskich ratusz wydaje miesięcznie ok. 5 tys. zł. Strażnicy miejscy z Gorzowa Wielkopolskiego, Torunia, Poznania czy Wrocławia jeżdżą na rowerach od dawna i bardzo sobie chwalą taki środek lokomocji.
1550 rowerów, 105 stojaków, 20 minut jazdy za darmo. W tym roku ma ruszyć przetarg na system roweru miejskiego dla Warszawy. Pojeździmy nimi najwcześniej za rok.
W śródmieściu rewolucja: po ulicach jednokierunkowych rowerem będzie można jeździć pod prąd. Wjedziemy nim również tam, gdzie samochody w ogóle nie mają wstępu.
Namawianie do zakładania kamizelek w mieście to próba zrzucenia odpowiedzialności na potencjalne ofiary - uważa Bractwo Rowerowe. Jego zdaniem najczęściej winni wypadkom są kierowcy
Ponad 1000 uczniów z 27 szkół podstawowych w województwie kujawsko-pomorskim bierze udział w ogólnopolskim programie promującym bezpieczną jazdę rowerem.
Chodzenie po pubach z racji na konsumpcję piwa raczej nie sprzyja zdrowiu. Co innego, gdy wizytę w takim przybytku obwarować tęgim wysiłkiem na dwóch kółkach. Tak widocznie kombinuje Paul Heaton, ex- lider niegdyś niezmiernie popularnych zespołów The Housemartins (tam zaczynał Norman Cook vel Fatoby Slim) i Beautiful South (m.in. przebój z filmu "Francuski pocałunek").
Sieć wypożyczalni miejskich rowerów, jeżeli wszystko pójdzie dobrze, zostanie uruchomiona już w czerwcu tego roku. Urząd Miasta ogłosił właśnie przetarg na wykonawcę przedsięwzięcia.
Warszawski InterContinental to najwyższy budynek w Polsce pod względem liczby pięter. Na znajdującą się 150 metrów nad ziemią, najwyższą 44 kondygnację prowadzi 859 schodów.
Wydzielonych pasów i ścieżek dla rowerzystów jak na lekarstwo. A te, które już są, zostały źle zbudowane - uważają członkowie lubelskiego Porozumienia Rowerowego. Wczoraj spotkali się z miejskimi urzędnikami i dziennikarzami.