Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Reportaż > Targi rowerowe w Polsce > Targi rowerowe Kielce Bike-Expo 2015 - Relacja cz. 2

Targi rowerowe Kielce Bike-Expo 2015 - Relacja cz. 2

Camelbak Skyline 10LR

Nowości firmy Camelbak na rok 2016 jest kilka, ale niestety na polskim rynku większość z nich nie będzie dostępna.  Jednym z tych wyjątków jest plecak Skyline 10LR. To dziesięciolitrowy plecak z bardzo nisko położonym bukłakiem na wodę (3l) i główną komorą o pojemności 7 l. Plecak został zaprojektowany tak aby środek ciężkości był położony jak najbliżej bioder. Wewnatrz znajdziemy tez organizer na podstawowe narzędzia rowerowe.

Kielce Bike-Expo 2015

Wersja damska Skyline została nazwana Solstice 10LR.

Szlak Polski Wschodniej - GreenVelo

Pierwszy raz w historii polskich targów rowerowych swoje stoisko miał... szlak rowerowy. Mowa oczywiście o słynnym Szlaku Polski Wschodniej - GreenVelo. Zwiedzający mogli się zapoznać z atrakcjami trasy, pobrać broszury i mapy. Stoisko swoimi występami uatrakcyjniał trialowiec - Krystian Herba.

Kielce Bike-Expo 2015Kielce Bike-Expo 2015

Creon

Nowa polska marka rowerów miała swój debiut na kieleckiej imprezie. Jej rodowód wywodzi się ze znanego  krakowskiego Bikershopu. Całkiem spora kolekcja jest skupiona głównie na rowerach trekkingowych, miejskich i rekreacyjnych. Rowery są bardzo ładnie zaprojektowane.

Kielce Bike-Expo 2015Kielce Bike-Expo 2015Kielce Bike-Expo 2015Kielce Bike-Expo 2015

Majdller

Kolejny polski producent na rynku jest obecny od 2004 roku, ale w Kielcach pojawił się po raz pierwszy. Kolekcja rowerów w cenach do 2000 zł obejmuje rowery miejskie, trekkingowe, crossowe i dziecięce.

Kielce Bike-Expo 2015

Kielce Bike-Expo 2015

Ecobike

Nasza uwagę zwrócił elektryczny rower policyjny - prototyp przeznaczony dla polskich służb mundurowych.  Warto wspomnieć tez, że wrocławska firma zgarnęła dwie nagrody Kielce Bike-Expo - między innymi za rower elektryczny z baterią umieszczoną w ramie.

Kielce Bike-Expo 2015Kielce Bike-Expo 2015Kielce Bike-Expo 2015

 

Mactronic

Producent oświetlenia pokazał zestaw lampek Solist ładowalnych z portu USB lampek. Przednia ma jasność 150 lumenów. Ciekawy jest sposób włączania tylnej lampki - trzeba szybko nacisnąć dwa razy czerwony klosz aby się zapaliła. Pozostałem nowości wkrótce przedstawimy.

Kielce Bike-Expo 2015

Topeak

Na stoisku Bikemana - dystrybutora na Polskę firmy Topeak można  było dotknąć i sprawdzić jak działają zestawy narzędzi Ninja chowane wewnątrz sztycy podsiodlowej lub kierownicy. Wkrótce opiszemy je szerzej. Wrażenie robiły także miniaturowe klucze dynanometryczne.

Kielce Bike-Expo 2015

Securebike

Ciekawy system znakowania roweru przed kradzieżą: za pomocą hologramu, QR-kodu, nalepki NFC, nadajnika iBeacon oraz mikrogranulkami. Obecnie jest on stosowany do zabezpieczania samochodów oraz maszyn przemysłowych oraz elementów infrastruktury kolejowej. Teraz będzie także wersja dla rowerzystów. Dzięki takiemu oznakowaniu roweru będziemy mogli bez trudu udowodnić, że rower jest nasz gdy zostanie skradziony i odnaleziony przez policję.

Najciekawsza jest opcja nadajnika iBeacon. Urządzenie w formie białej pastylki zasilanej baterią typu CR  jest umieszczane wewnątrz ramy roweru. Posiada ono odbiornik GPS oraz nadajnik bluetooth. Cały Gdy rower zostanie skradziony za pomocą aplikacji wysyłamy informację o tym zdarzeniu do centralnego systemu. Od tej pory jeśli nasz rower pojawi się w zasięgu odbiorników bluetooth zostanie przekazana informacja, że się tam znajduje. W ten sposób dowiemy się gdzie jest nasza zguba. Pastylka iBeacon może działać na jednej baterii nawet rok.

Kielce Bike-Expo 2015

Cossack

Polski młody producent rowerów miejskich pokazał imponująca kolekcję na rok 2016. Sądząc po tłumach zwiedzających zapowiada się dobry sezon.

Kielce Bike-Expo 2015

Crosso

W zeszłym roku Crosso pokazało nowy system montażu sakw na bagażnik, a w tym nowy model sakwy. Na razie mogliśmy oglądać jedynie prototypy sakwy z zamknięciem rolowano-klapowym i z systemem umożliwiającym montaż dodatkowych kieszeni bocznych oraz saszetek.

Kielce Bike-Expo 2015

Rearviz - lusterko wsteczne na ręce

Produkt innowacyjny, ale i dziwny. Jest to naręczne, duże, wypukłe i składane lusterko. Wyglądem przypomina zegarek. Mocuje się je na przedramieniu i ustawia wedle uznania. Zakres regulacji wynosi 360 stopni.

Dostępne są trzy wersje produktu - sport, standard oraz slim (przeznaczony głównie dla kobiet). Wszystkie wersje są w miarę lekkie. Ceny wahają się od 91 - 95 zł za sztukę.

Kielce Bike-Expo 2015

Shimano

Shimano na swoim stoisku zorganizowało prezentację nowej serii XT. Oprócz tego przeprowadzane były pokazy serwisowe. Dodatkową atrakcją jest możliwość wypróbowania rowerów z napędem Shimano STEPS. Sprzęt był przez nas już testowany jakiś czas temu, ale warto odwiedzić stoisko i przekonać się „na własne nogi” jak to działa. Wielu ten system może pozytywnie zaskoczyć.

Kielce Bike-Expo 2015

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!