Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Prawo > Kamzelka odblaskowa dla rowerzystów

Kamzelka odblaskowa dla rowerzystów

Kamizelki odblaskowe i rowerzyściW Polsce nie ma obowiązku jazdy w kamizelkach odblaskowych na rowerze.

Wszystkie organizacje skupiające rowerzystów (działają w sieci Miasta Dla Rowerów) jednoznacznie wypowiadają się w tej kwestii i są przeciwko wprowadzaniu obowiązkowych kamizelek dla rowerzystów. Argumentów jest wiele - jednym z głównych jest fakt, że wg statystyk (SEWIK - System Ewidencji Wypadków i Kolizji) wypadki z udziałem rowerzystów zdarzają się przede wszystkim w dzień. Jedynie 12% takich zdarzeń ma miejsce w nocy ! Kolejnym jest fakt, że tych samych statystyk tylko 1% wypadków spowodowana jest przez brak oświetlenia.

Obowiązkowe kamizelki dla rowerzystów w innych krajach

Obowiązek noszenia przez rowerzystów kamizelek został wprowadzony w następujących krajach:

  • Francja (poza terenem zabudowanym w nocy)
  • Litwa (poza terenem zabudowanym w nocy)
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

2017-05-06 14:49 anonim | Kamizelkę warto mieć!
Niestety w Polsce stosunkowo widzi się rowerzystów w kamizelkach, ja osobiście używam jej od dawna. Zawsze jest to jakiś plus w kontekście bezpieczeństwa i w razie nie daj Boże wypadku dodatkowy argument na rzecz rowerzysty! Poza tym kamizelki są tanie i może nie robią szału w wymiarze estetycznym, lecz nie po to zostały wymyślone. Na muntech24.pl zamawiam z reguły kamizelki (jeżdżę na rożne rajdy rowerowe i często je niszczę, a czasem po prostu gubię), czasami tak samo dla znajomych z SRM. Jakościowo są bardzo dobre.
2017-06-29 12:35 anonim | Kamizelki odblaskowe
To jest trochę dziwne, ponieważ uczestniczę dość regularnie w rajdach organizowanych przez SRM (i są to rajdy dzienne), podczas których zdecydowana większość uczestników ma na sobie... kamizelki odblaskowe. Wiem też, że sporo sekcji w różnych miastach zamawia je w większej ilości w muntech24.pl lub w innych hurtowniach. Jak zatem w końcu jest z tym tematem? Czy rzeczywiście aktywistom noszenie kamizelek tak bardzo się nie podoba?
2017-09-21 22:42 anonim | Kamizelka - używam i polecam
Korzystam z kamizelki odblaskowej jako rowerzysta już od ładnych paru lat i moim zdaniem ma to poważne uzasadnienie praktyczne. Rzeczywiście widoczność jest lepsza, ryzyko wypadku mniejsze. Poza tym take kamizelki dobrej jakości na Muntech24 kosztują grosze, więc nie ma żadnego problemu z ich kupnem. Niektórzy ostro krytykują kamizelki, a nawet je wyśmiewają - nie kumam tego podejścia.
2021-03-28 20:22 anonim |
Drugs information sheet. What side effects can this medication cause?
<a href="https://pregabalinfor.top">how to buy cheap lyrica without insurance</a> in USA
Some news about pills. Read information now.

http://www.andcircuit.com/product/sr501-sensor-detector-module/led-conversion-kit-comparison_0/#comment-430418 All information about meds. http://www.hotdok.ru/node/514#comment-52985 All news about drug. http://smcx.xsrv.jp/kyc/forums/topic/all-what-you-want-to-know-about-pills/#post-73005 All news about pills. e38f9eb
Liczba pozycji:
1 2