Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Reportaż > Targi rowerowe Kielce Bike-Expo 2015 - Relacja cz. 1

Targi rowerowe Kielce Bike-Expo 2015 - Relacja cz. 1

Tegoroczne targi rowerowe Kielce Bike-Expo 2016 odbywały się w dniach 24-26 września w Kielcach. Tym razem do rowerów dołączyły motocykle - stad w nazwie imprezy obok Bike-Expo pojawiło się Moto-Expo. Na szczęście stoisk z motocyklami nie było dużo i w żadnym razie nie przytłoczyły one głównego tematu imprezy.

Kielce Bike-Expo 2015

Pierwsze wrażenie na terenach targowych jest bardzo pozytywne - wszystkie pięć hal było szczelnie wypełnione stoiskami 240 wystawców (wzrost o 40 w stosunku do zeszłego roku). Tradycyjnie szósta hala była przeznaczona do testów rowerów a siódma na Maraton rowerowy, który odbywał się w sobotę.

Oto nasze subiektywne wrażenia z polskiej imprezy targowej:

Kielce Bike-Expo 2015

Kielce Bike-Expo 2015

Kawa

Tak, to nie pomyłka. Chyba najbardziej zauważalnym (i to za pomocą kilku zmysłów) trendem w Kielcach była kawa. Kilku wystawców zainstalowało na swoich stoiskach profesjonalne ekspresy do kawy a do ich obsługi zatrudniono baristów.

Kielce Bike-Expo 2015

Kielce Bike-Expo 2015

Tani singiel i połączone z U-lockiem oświetlenie rowerowe

Na stoisku firmy General Bikes zobaczyliśmy bardzo ładne stylowe rowery miejskie, w większości single i ostre koła. Nasza uwagą przyciągnął piękny niebieski Bohemian z piastą flip-flop (wolne koło - ostre koło) w dobrej cenie 1129 zł.

Kielce Bike-Expo 2015

Kielce Bike-Expo 2015

Druga ciekawostką był Cheetah U-Lock-Light czyli połączenie u-locka z przednia i tylną lampka rowerową. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy 3 urządzenia w jednym i dodatkowo, gdy zabezpieczymy rower, także i oświetlenie będzie chronione przed złodziejami.

Kielce Bike-Expo 2015

Kielce Bike-Expo 2015

Kielce Bike-Expo 2015

 Velomobile Cab Bike Hawk

W części z jednej z hal gdzie odbywał się Zlot Rowerów Nietypowych olbrzymie zainteresowanie wzbudzał czerwony velomobil Cab Bike Hawk całkowicie zaprojektowany i wykonany przez polskiego konstruktora. Niesamowity trójkołowy pojazd posiada napęd elektryczny oraz tradycyjny - na pedały.

Pojazd jest naszpikowany elektroniką - posiada dwa osobne akumulatory: jeden do napędu, a drugi do zasilania urządzeń, a jest ich sporo: odtwarzacz mp3, ładowarka USB, mocne światła, klakson. Można też skorzystać z urządzeń podłączanych przy pomocy wtyczki do gniazda zapalniczki samochodowej, bo i takie łącze znajduje się w środku. Na wyświetlaczu widzimi aktualne napięcie w instalacji elektrycznej.

W tylnej części velomobila znajduje się niewielki bagażnik.

Jak nam powiedział konstruktor Cab Bike Hawk cały czas jest w fazie testowania, ale można go już już zamówić. Cena: około 5.000 euro.

Kielce Bike-Expo 2015

Kielce Bike-Expo 2015

Author Adventure

Miłośnicy dalekich wypraw, którzy lubią szybkie i lekkie rowery powinni zajrzeć do katalogu Authora na rok 2016 - pojawił się bardzo ciekawy model: Author Adventure. Czeski producent pokazał w Kielcach piękną kolarzówkę przeznaczoną do jazdy z sakwami, która posiada w przednim widelcu aż trzy otwory do montażu bagażnika. "Przygodowy" Author posiada klasyczną stalową ramę, bieżnikowane opony oraz hydrauliczne hamulce tarczowe.

Kielce Bike-Expo 2015

Odblaskowy Spray Bike-Care

Na stoisku firmy polskiej Total-Care, która produkuje smary, oleje i kosmetyki do rowerów oraz samochodów znaleźliśmy prawdziwą nowość, która wcześniej nie była prezentowana. Jest to odblaskowy spray w dwóch wersjach. Oba preparaty są przeźroczyste i po zaaplikowaniu niewidoczne. Swoje właściwości ujawniają dopiero w nocy - gdy po oświetleniu ich odbijają światło. Pierwsza wersja jest przeznaczona do pokrywania przedmiotów - np ramy, błotników, czy innych elementów roweru. Druga wersja działa identycznie, z tym, że jest zmywalna. Można ja stosować wprost na ciało lub na ubranie. Po umyciu się, lub wypraniu tkaniny powłoka ulega likwidacji.

O podobnym - zagranicznym wynalazku pisaliśmy już na początku roku: Life Paint

Kielce Bike-Expo 2015

Jesteśmy bardzo ciekawi, jak produkt będzie dział w praktyce!

W 2016 roku do bardzo dużej oferty firmy wejdą cztery nowe oleje do łańcucha: Chain Oil Suny - na suche warunki, Chain Oil Rain - na mokre warunki, Chain Oil PTFE - uniwersalny oraz Chain Oil Nano Balls - o najmniejszym współczynniku tarcia. Ceny będą bardzo konkurencyjne.

Bike on Wax

Na Bike-Expo zadebiutowała nowa, polska marka smarów i kosmetyków do roweru: Bike on Wax. Jej właścicielem jest firma Bikeland z Sochaczewa. W ofercie znajdziemy:

  • preparaty do czyszczenia: zmywacz, środek do jasnych opon, środek do czyszczenia roweru, aktywna piana do mycia roweru,
  • preparaty do smarowania: soelj z teflonem, smar litowy, preparaty wielofunkcyjne,
  • kosmetyki do roweru: mleczko i aerozol do siodełek, odświeżacz do butów oraz nabłyszczacz do roweru.

 

Kielce Bike-Expo 2015Kielce Bike-Expo 2015

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!