Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Miasto > Warszawa > Masa Krytyczna > Masa Krytyczna w Warszawie

Masa Krytyczna w Warszawie

Warszawska Masa Krytyczna - czyli impreza polegająca na przejeździe jak największej ilości rowerzystów - podobnie jak w innych miastach - rozpoczyna się w każdy ostatni piątek miesiąca o godzinie 18.00 na Placu Zamkowym.

Warszawska Masa Krytyczna jest najliczniejsza w Polsce, a nawet - jak twierdzą organizatorzy - w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Co miesiąc bierze w niej udział od 1000-2000 osób (miesiące letnie) do 200-400 osób (miesiące zimowe). Rekord ilości uczestników padł w maju w 2008 roku - 2366 osób (podobna frekwencja była także w maju 2005 r.).

Organizatorem Warszawskiej Masy Krytycznej jest grupa osób związana ze Stowarzyszeniem "Zielone Mazowsze" przy znaczącej pomocy Komendy Stołecznej Policji. Pierwsza Warszawska Masa Krytyczna odbyła się 8 maja 1998 roku, a od września 2002 roku impreza odbywa się regularnie co miesiąc.

Strona WWW Warszawskiej Masy Krytycznej >>

 

Organizatorzy warszawskiej masy urządzają także inne imprezy o podobnym "masowym" charakterze:

  • Nocna Masa Krytyczna - wersja "nocna" masy krytycznej - organizowana od lipca 2004 w drugą sobotę każdego miesiąca. (strona WWW)
  • Masa Turystyczna - wycieczki turystyczne w okolicach warszawy. Organizowane od marca 2006 w trzecią sobotę każdego miesiąca.
  • Masa WOŚP - coroczna impreza współorganizowana z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - odbywa się w pierwsza niedzielę po Nowym Roku
  • Masa na Autyzm - coroczna impreza współorganizowana z Fundacją Synapsis. Jej celem jest promocja wiedzy na temat autyzmu oraz zebranie funduszy na rzecz osób dotkniętych tym problemem. Jest organizowana corocznie na przełomie maja i czerwca od 2006 roku.
  • Masa Powstańcza - coroczna impreza współorganizowana z Muzeum Powstania Warszawskiego,. Jest organizowana corocznie na początku sierpnia.
(full) Warszawa - Masa Krytyczna-warszawa_masa_krytyczna_1_1.jpg
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!