Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Porady > Jaki rower kupić - rowery trójkołowe

Jaki rower kupić - rowery trójkołowe

Wśród osób starszych oraz mających problemy zdrowotne (urazy kręgosłupa, schorzenia układu ruchu) coraz popularniejsze stają się rowery trójkołowe zaprojektowane specjalnie dla nich.  Jednoślady tego typu posiadają normalne przednie koło z kierownicą oraz dwa tylne koła ustawione w dwuśladzie. Dzięki takiej konstrukcji rower sam utrzymuje równowagę. Ta cecha jest najważniejsza dla jego użytkowników - w każdej chwili mogą się zatrzymać i odpocząć, bez zsiadania z roweru. Ruszanie i zatrzymywanie tez jest o wiele prostsze niż w rowerach klasycznych - jednośladowych, gdyż nie trzeba  utrzymywać równowagi balansując ciałem.

Dodatkową zaletą rowerów trzykołowych jest spora przestrzeń ładunkowa umiejscowione pomiędzy dwoma tylnymi kołami. Bez trudu zmieszczą się tam całkiem spore zakupy. Rowery tego typu pozwalają na zachowanie aktywności fizycznej przez wiele lat osobom starszym oraz mającym problemy z poruszaniem się.

Nauka jazdy na trójkołowcu wymaga nieco nauki, gdyż inaczej rozłożony jest środek ciężkości, niż w standardowym rowerze. W tego typu rowerach także nie ma potrzeby pochylania się w zakrętach. Aby zmienić kierunek jazdy wystarczy jedynie skręcić kierownicę.

Wadą roweru trzykołowego jest spora waga oraz wielkość. Jest to istotne dla jego przechowywania - jeśli ktoś mieszka w bloku na wyższym piętrze musi mieć możliwość przechowywania roweru w specjalnym pomieszczeniu na dolnym poziomie. Rowery tego typu są stosunkowo popularne na wsi, gdzie większość mieszkańców posiada własny dom i nie ma problemów z miejscem na rower.

Rowery trójkołowe są bardzo specyficznymi konstrukcjami. Są użytkowane głównie przez osoby starsze i nie w pełni sprawne ruchowo. Bardzo trudno nam ocenić który z nich jest najlepszy, dlatego też nie polecamy żadnego konkretnego modelu. Przedstawiamy naszym zdaniem najlepsze konstrukcje dostępne na polskim rynku. Wyboru użytkownik musi dokonać sam biorąc pod uwagę indywidualne wymagania.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze roweru trójkołowego ?

 • waga - im niższa tym lepiej. W tej klasie rowerów wynosi ona od 20 do 30 kg,
 • szerokość  - rower musi się mieścić w drzwiach pomieszczenia, gdzie będziemy go trzymać,
 • napęd - do wyboru mamy konstrukcje jednobiegowe, oraz wielobiegowe. Polecamy ten drugi rodzaj
 • skrzynia ładunkowa - warto aby pomiędzy tylnymi kołami był kosz umożliwiający przewożenie bagażu
 • cena

Producenci rowerów trzykołowych

 Na polskim rynku mamy kilku producentów rowerów trójkołowych.

Trójkołowy rower rehabilitacyjny "Tolek"

Rower trójkołowy TolekTolek - to chyba najpopularniejszy trójkołowiec w Polsce. Oferowany  jest tylko w jednym kolorze - wiśniowy metalic w trzech rozmiarach kół: 20", 24" oraz 16" dla dzieci od 4 do 9 lat. Do wyboru mamy dwa rodzaje napędów:

 • trzy przełożenia z hamulcem nożnym torpedo
 • jedno przełożenie z hamulcem nożnym torpedo

Skrzynia ładunkowa pomiędzy tylnymi kołami ma pojemność 30 litrów. "Tolek" jest przeznaczony dla osób o wzroście od 135 do 180 cm i wadze do 130 kg. Sam rower waży 22 kg i ma 72 cm szerokości. Do "Tolka" można dokupić akcesoria ułatwiające jego użytkowanie: pedały z noskami, oparcie, zamocowanie do laski-kuli, podstawkę do ćwiczeń stacjonarnych.

Dla osób niepełnoprawnych jest możliwość dofinansowania zakupu roweru przez Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie lub Ośrodki Pomocy Społecznej.

Cena roweru Tolek wynosi około 2.000 zł

Strona WWW producenta: http://www.rowertolek.pl

Zakład Sprzętu Rehabilitacyjnego z Tychów - Misiarz Stanisław Marek

Firma oferuje dwa modele roweru trójkołowego o nazwie Apollo. Oba posiadają innowacyjne rozwiązanie konstrukcyjne polegające na pochyleniu tylnych kół o 10° względem podłoża. Taki układ zwiększa bezpieczeństwo, sterowność oraz stabilność roweru podczas wykonywania ostrych skrętów oraz innych niespodziewanych manewrów. Ciekawostką jest możliwość wyboru do każdego roweru aż czterech typów napędów:

 • napęd różnicowy + napęd bezpośredni "ostre koło
 • napęd różnicowy + piasty samohamowne "torpedo"
 • napęd różnicowy + piasty samohamowne trzybiegowe "torpedo"
 • napęd różnicowy + napęd wolnobiegowy
 • ze wspomaganiem elektrycznym (tylko rower Apollo RT - turystyczny)

Oba trójkołowce można zamówić na kołach 18", 20", lub 24". Do każdego z nich dostępne jest dodatkowe wyposażenie: oparcie siodełka, uchwyty rąk oraz strzemiona z obejmą łydki.

Trójkołowy rower rehabilitacyjny Apollo RR

Rower trójkołowy Misiarz ApolloRower trójkołowy Misiarz Apollo

Trójkołowy rower turystyczny Apollo RT

Rower trójkołowy Misiarz Apollo

Strona WWW producenta: http://www.misiarz.pl

Rower Trójkołowy "KAMRAD"

Rower trójkołowy KamratNazwa roweru pochodzi z języka niemieckiego gdzie "Kamerad"oznacza "towarzysz". Trójkołowiec wyposażony jest w koła o rozmiarze 24" na aluminiowych obręczach. Napęd z pedałów jest przekazywany za pośrednictwem sześciobiegowej piasty Shimano. Przedni hamulec jest typu V-brake, a tylny bębnowy. Z przodu oraz z tyłu zamontowano spore kosze. "Kamrad" ma 78 cm szerokości i wazy 27 kg. Jest oferowany w czterech kolorach: czerwonym, srebrnym, niebieskim oraz czarnym.  

Cena roweru Kamrad wynosi około 1.400 zł

Strona WWW producenta: http://www.kamrad.pl

Markos / Agat

Rower trójkołowy AgatFirma Markos razem z firmą Agat-Świat roweru są producentami roweru trójkołowego o nazwie Agat. Stalowa rama jest oferowana tylko w kolorze bordowym na kołach 20 lub 24 cale. Trójkołowiec jest wyposażony w błotniki, odblaski, kosz z tworzywa sztucznego, lub druciany. Dodatkowo możemy zamówić pedały z paskami i przeciwwagą.  

Do wyboru mamy trzy wersje napędu:

 • jedno-rzędowy - wolnobieg, z hamulcem przednim i tylnym szczękowym
 • jedno-rzędowy - torpedo: hamulec przedni szczękowy, tylny w piaście tylnej
 • trzyrzędowy - Shimano Nexus 3, hamulec przedni szczękowy, tylny w piaście tylnej

Wymiary roweru w zależności od wersji:

 • koła 20": długość: 172 cm, szerokość: 67 cm, nośność: 80 kg.
 • koła 24": długość: 175 cm, szerokość: 86 cm, nośność: 100 kg.

Cena roweru trzykołowego Agat wynosi od 1.650 zł za wersję na kołach 20" z wolnobiegiem do 2.000 zł za wersje na kołach 24" z piastą trzybiegową.

Rower trójkołowy AgatRower trójkołowy Agat

Strona WWW producenta: http://rowery-bydgoszcz.home.pl

Warsztat Rowerów Nietypowych Kazimierz Leśniewski TROP

Firma produkuje rowery rehabilitacyjne oraz nietypowe na zamówienie. Nie ma stałej oferty, każdy pojazd jest konstruowany indywidualnie, uwzględniając wagę, wzrost, sprawność i wymagania zamawiającego co do osprzętu i wyposażenia oraz przeznaczenia pojazdu. Rama na wymiar może być stalowa bądź aluminiowa malowana proszkowo. Producent dobiera przełożenia, długość korb, układ kierowniczy, hamulcowy, wykonuje koła, szyje fotel na miarę.

Przykładowe, orientacyjne ceny rowerów trójkołowych:

 • najtańszy trójkołowiec tradycyjny ok. - 3.000 zł
 • poziomy trójkołowy - ok. 4.500 zł
 • ze sterowaniem podsiodłowym - najwygodniejszy i najbezpieczniejszy dla osób z niedowładami, po wylewach, z protezami i sztucznymi stawami, kończynami różnej długości - od 8.500 zł,
 •  tandem dla osoby niepełnosprawnej i opiekuna, fotel z przodu z możliwością pedałowania lub wyłączenia napędu -  od 8.500 zł,
 • rowery z napędem wspomagającym elektrycznym od 10.000 zł do 15.000 zł

Na swojej stronie internetowej firma TROP prezentuje dziesiątki wykonanych i sprzedanych konstrukcji. Same rowery trójkołowe są oferowane w przykładowych wersjach:

 • przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych na przednim siedzeniu,
 • dla osoby z protezami rąk i nogi,
 • dla dzieci z porażeniem mózgowym,
 • z drążkami kierowniczymi,
 • z dodatkowym sterowaniem dla opiekuna,
 • trójkołowy "niskopodłogowy",
 • poziomy z tradycyjną kierownicą,
 • trójkołowy z giętą ramą,
 • z giętą ramą oraz osprzętem zabezpieczającym,
 • tandem trójkołowy rehabilitacyjny.

Strona WWW producenta: http://rowerynietypowe.republika.pl

Rowery trójkołowe TropRowery trójkołowe TropRowery trójkołowe TropRowery trójkołowe TropRowery trójkołowe TropRowery trójkołowe TropRowery trójkołowe TropRowery trójkołowe TropRowery trójkołowe TropRowery trójkołowe TropRowery trójkołowe TropRowery trójkołowe TropRowery trójkołowe TropRowery trójkołowe TropRowery trójkołowe TropRowery trójkołowe TropRowery trójkołowe TropRowery trójkołowe TropRowery trójkołowe TropRowery trójkołowe Trop

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

2019-04-07 11:25 anonim |
http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ - Amoxicillin <a href="http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/">Buy Amoxicillin</a> rlu.zltl.wrower.pl.orr.fa http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/
2019-04-07 12:07 anonim |
http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ - Amoxicillin Without Prescription <a href="http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/">Amoxicillin For Sale</a> bmd.adhv.wrower.pl.opr.ft http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/
2021-01-29 23:11 anonim | Rower trójkołpwy
Witam jestem zainteresowany rowerem zdjęcie nr 25 jaka jest cena
Liczba pozycji:
1 2