Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Sprzęt > Wspornik kierownicy

Wspornik kierownicy

Typy wsporników

Wspornik jest elementem łączącym kierownicę z widelcem oraz - za pośrednictwem  sterów - z ramą. Typ wspornika wynika bezpośrednio z typu użytych sterów

  • Wspornik ahead - bez możliwości regulacji wysokości, wymaga widelca o dłuższej, niegwintowanej  rurze sterowej
  • Wspornik klasyczny - z możliwością regulacji wysokości, wymaga widelca o krótszej, gwintowanej  rurze sterowej

O wyborze typu wspornika bardziej decydują same stery. Generalnie w rowerach wyczynowych i przeznaczonych do jazdy po górach stosuje się wsporniki ahead. Natomiast do rowerów miejskich, turystycznych i trekkingowych częściej są stosowane stery klasyczne.

Wspornik aheadWspornik klasyczny
Wspornik kierownicy Wspornik kierownicy
Wspornik kierownicy 
Wspornik kierownicy przeznaczony do sterów "ahead"
 Wspornik kierownicy
Wspornik kierownicy przeznaczony do sterów zwykłych

Możemy także zdecydować się na wspornik kierownicy regulowany, gdzie sami ustalamy jego kąt nachylenia. Służy do tego specjalna śruba regulacyjna. Tego typu rozwiązania są polecane do rowerów trekkingowych i miejskich. Ze względu na utratę sztywności, większą wagę i zmniejszenie wytrzymałości nie stosuje się ich w wyczynowym kolarstwie górskim.

Wspornik kierownicy regulowany klasyczny Wspornik kierownicy regulowany a-head
Wspornik regulowany klasyczny Wspornik regulowany A-head
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

2014-09-08 10:17 anonim | kYnbaRxYF
Nie znam właściwości trakcyjnych Honkera, więc się nie <a href="http://btedqf.com">wyopaiadwm</a>. Natomiast jeśli chodzi o klamki to dziwię się że to jest tak straszny problem. Zaletą dobrych aut wojskowych nie powinny być jak sądzę wodotryski, ale maksymalnie prostota konstrukcjia. Z tego co wypatrzyłem w TVP właśnie, to dla przykładu Brytyjczycy jeżdżący Land Rowerami, a ktf3rych konstrukcja jest starsza od węgla, a estetyka i wykonanie jest straszne, wrf3ć te samochody nie mają żadnej estetyki. Można to sprawdzić, panowie z Lubzelu (chyba teraz to jest PGE) ktf3rzy jeżdżą po Dęblinie korzystają właśnie z Land Rowerf3w.
2014-09-08 11:40 anonim | UqomPMdao
Witam. A ja to bym zaczął tu dostrzegać jakąś <a href="http://cnrqcvuei.com"> sisokpw</a>ą teorię dziejf3w Hi Hi. Oby za czas jakiś nie okazało się, że w MON-nie wykryto aferę korupcyjną związaną z ustawianiem przetargf3w na zakup samochodf3w terenowych. A swoją drogą to TV jak widać, zna się na wszystkim i z powodzeniem potrafi wypaczyć wizerunek rzeczy sprawdzonej. Ale czy to pierwszy raz????
2018-12-13 11:21 anonim | kierownica rowerowa
potrzebuję taniej kierownicy 22.2/25,4/740-800, proszę o namiary