Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Miasto > Wrocław > Organizacje rowerowe > Organizacje rowerowe we Wrocławiu

Organizacje rowerowe we Wrocławiu

Organizacje rowerowe we Wrocławiu - WIRWe Wrocławiu obecnie największą i najważniejszą organizacją pozarządową działającą w interesie rowerzystów jest Wrocławska Inicjatywa Rowerowa. Zajmuje się głównie opiniowaniem i monitorowaniem stanu infrastruktury rowerowej oraz bierze czynny udział w projektowaniu nowej, przy ścisłej współpracy z wrocławskim oficerem rowerowym. Dodatkowo WIR działa aktywnie na rzecz wzrostu ruchu rowerowego na ogólnopolskiej arenie razem z innymi organizacjami rowerowymi zrzeszonymi w Stowarzyszeniu Miasta dla Rowerów. Co roku w czerwcu organizuje Święto Wrocławskiego Rowerzysty - największa niesportową imprezę rowerową we Wrocławiu.

Stowarzyszenie prowadzi portal Rowerowy Wrocław, gdzie są publikowane bieżąco aktualności na temat infrastruktury oraz problemów rowerzystów we Wrocławiu.

Do największych i najbardziej znanych sukcesów Stowarzyszenia Wrocławska Inicjatywa Rowerowa należy:

  • razem z innymi organizacjami wchodzącymi w skład organizacji Miasta dla Rowerów wywalczenie zmian w Prawie o Ruchu Drogowym, które weszły 22.04.2011 r. i wprowadziły sporo korzystnych zmian dla rowerzystów
  • doprowadzenie do powstania stanowiska oficera rowerowego we Wrocławiu. Stało się to w sierpniu 2007 roku po słynnej akcji "Złoty krawężnik"
  • doprowadzenie do uchwalenia "Polityki Rowerowej", która zakłada wzrost ruchu rowerowego do min. 10% w 2015 roku i min. 15% w 2020 roku.
  • jako jeszcze Koalicja Rowerowy Wrocław doprowadzono do przyjęcia w 2005 roku Standardów projektowych i wykonawczych dla budowy dróg rowerowych we Wrocławiu oraz Koncepcji rozwoju systemu tras rowerowych Wrocławia

Historia Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej

Formalnie WIR powstała 19 czerwca 2006 roku. Jej korzenie jednak sięgają końca lat 90. ubiegłego wieku i  Fundacji EkoRozwoju (wcześniej: Fundacja Oławy i Nysy Kłodzkiej, Dolnośląska Fundacja Ekorozwoju). To właśnie z tej organizacji wywodzi się WIR. W 2001 roku jej członkowie weszli w skład Koalicji Rowerowy Wrocław. Koalicja rozpadła się w 2006 roku i został utworzony WIR.

Strona internetowa Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej>>

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

2018-07-30 02:37 anonim | 10-12.08.2018 8. Rajd Stroński w Śnieżnika
Masyw Śnieżnika wraz z Górami Bialskimi to doskonały teren do uprawiania górskiej turystyki rowerowej. Od 8 lat, w okolicy długiego weekendy sierpniowego organizujemy 3-dniowy Rajd Stroński. Miejscem startu i mety rajdu jest Stacja Narciarska Kamienica. Na miejscu, Bar Pod Aniołem, pole biwakowe z dostępem do toalet 24h. Info: http://www.snieznik.pl zakładka Rajd Stroński. Rejestracja w Biurze rajdu na miejscu. Noclegi znajdziesz na powyższej wskazanej www. Zapraszamy. Stowarzyszenie Masyw Śnieżnika.
2019-09-23 12:46 anonim | WBO 2019 projekt 288
Witam serdecznie wrocławskich rowerzystów,

przy Kilimandżaro chcemy zbudować Park Sportu i Rekreacji, na którym powstałoby ścieżka dla desko i łyżwo-rolkowców oraz Skatepark. Powstałoby miejsce gdzie można dojechać ścieżkami rowerowymi z dowolnego miejsca we Wrocławiu - do miejsca na którym można poćwiczyć, czy pojeździć nawet wyczynowo po ścieżkach Kilimandżaro (lub znane jako Cymbo). Złóżcie swój głos jeśli chcecie mieć coś dla siebie niepowtarzalnego.

Krzysztof Zalewski, autor projektu