Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Miasto > Gdańsk > Masa Krytyczna > Masa Krytyczna w Gdańsku

Masa Krytyczna w Gdańsku

W Gdańsku nie są organizowane klasyczne Masy Krytyczne (co miesiąc). Za to raz do roku Gdańska Kampania Rowerowa, razem z innymi organizacjami organizuje Wielki Przejazd Rowerowy, który jest największą imprezą tego typu w Polsce.  5 czerwca 2011 roku impreza zgromadziła 6000 uczestników. WPR gromadzi rowerzystów z całej aglomeracji trójmiejskiej.

Idea Przejazdu jest identyczna jak idea Masy Krytycznej: uczestnicy wspólnie przypominają decydentom o problemach ruchu rowerowego oraz domagają się dostosowania systemu komunikacyjnego do potrzeb rowerzystów.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

2014-04-13 17:43 anonim | rowerowo
W gdańsku nie są, w trójmieście też nie,
I nie będą bo tu jacyś dziwni ludzie mieszkają.
5 lat temu przeprowadziłem się do Trójmiast z innego miasta, tam jeździłem na rowerze i tu myślałem że pojeżdżę z innymi, niestety nie, nie ma żadnych forów, grup.
Tu każdy sobie.
2014-07-20 15:55 anonim | rowerek, bieganie, biznes / bike, running, business
Od kiedy to wreszcie będzie możliwe : 2-pasmowym szlakiem rowerowym wzdłuż rzeki Wisły (aby poziome 3-kołowce mogły się wyminąć bezpiecznie) bynajmniej z Niepołomic do Krakowa.
Nie zapominając o miękkim pasie biegowym ? tzn zdrowotnym w pełnym tego słowa znaczeniu (aby uprawiający bieganie mogli zaliczyć całą długość Wisły np. w 7-dni). Czyżby radni nie obudzili się jeszcze z 50-letniego snu !!!
Te prace powinni wykonywać wyłącznie jeżdżący na rowerach ludzie (właściciele i podwładni).
Dzięki tej akcji : w trakcie budowy i obsługując trasę znajdzie prace setki tysięcy ludzi a infrastruktura rozwinie się automatycznie - przykładem jest : HOLANDIA, DANIA, NIEMCY, AUSTRIA
2015-06-30 18:19 mar_marek | Odp.: rowerowo
Zamiast organizować masę krytyczną należałoby bardziej wpłynąć (jakkolwike) ma Urząd Miasta, aby powstała sieć wypożyczalni rowerowych jak jest w Wawie. Wtedy dopiero Gdańsk będzie mógł nazwac sie rowerową stolicą Polski