Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Sprzęt > Rowery > Merida > Rowery Merida Ninety-Nine

Rowery Merida Ninety-Nine

Merida Ninety-Nine 2012Linia rowerów Merida Ninety-Nine jest przeznaczona do jazdy sportowej typu XC/Maraton. Ninety-Nine zastąpił w 2012 roku linię Ninety-Six, aczkolwiek w Polsce jeszcze w 2012 roku Merida Polska oficjalnie oferowała równolegle te dwa modele.

Nazwa Ninety-Nine odnosi się do skoku zawieszenia wynoszącego w przypadku tyłu 99 mm. Przedni widelec posiada 100 mm ugięcia.  Rower ten jest wyczynowym modelem do uprawiania wyścigów typu XC (Cross-Country) oraz maratonów rowerowych. Tego modelu używają zawodnicy Merida Team w Pucharze Świata.

Merida Ninety-Nine 2012W stosunku do modelu Ninety-Six zmieniono położenie tłumika - w starym modelu znajdował się on pod górna rura, a w nowym powędrował obok rury posiodłowej. Wyznacznikiem  całej linii Ninety-Nin jest napęd 20 rzędowy - realizowany albo za pomocą Shimano XT, albo SRAM  X.0. Tylnym damper to DT Swiss M210 38 ABS z blokada skoku (manetka na kierownicy). Najwyższy model - Ninety-Nine CF 3000-D posiada ramę z karbonu, a pozostałe z hydroformowanego aluminium.

W Polsce sa dostępne trzy modele linii Ninety-Nine:

  • Ninety-Nine XT-D - 8.900 zł
  • Ninety-Nine 2000-D - 11.200 zł
  • Ninety-Nine CF 3000-D

 

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!